You are currently viewing PK Whistler: Pilch wygrywa pierwszy konkurs!

PK Whistler: Pilch wygrywa pierwszy konkurs!

Pilch Tomasz LOTOS.Cup .2016 fot.Julia .Piatkowska - PK Whistler: Pilch wygrywa pierwszy konkurs!

Dobre wiadomości płyną z kanadyjskiego Whistler! Zwycięzcą pierwszego w ten weekend konkursu Pucharu Kontynentalnego został Polak, Tomasz Pilch. Na drugim miejscu zmagania zakończył Austriak, Philipp Aschenwald. Z trzecim wynikiem sklasyfikowano Norwega, Mariusa Lindvika. Rywalizacja była zacięta, bo w zmaganiach wzięło udział 64 skoczków z całego globu.

 

Seria próbna dla Zupancica

W serii skoków poprzedzającej właściwe zmagania na skoczni HS 104 w Whistler najlepszym wynikiem popisał się Miran Zupancic. W swojej próbie doświadczony Słoweniec osiągnął 102,5 metra, co nie było jednak najdalszą odległością w serii próbnej. Drugi najlepszy skok oddał Czech, Viktor Polasek, który wylądował na 100. metrze kanadyjskiego obiektu. Z trzecim rezultatem został sklasyfikowany reprezentant Francji, Jonathan Learoyd, który uzyskał najdalszą odległość w tej serii równą 104 metrom. Czwarty rezultat osiągnął Słoweniec, Andraz Pograjc (96 m), a piąty – zwycięzca wczorajszego konkursu FIS Cup, Austriak Elias Tollinger (97 m).

W czołowej dziesiątce znalazł się jeden Polak, Tomasz Pilch, który osiągnął w swojej próbie 100 metró. Reszta „biało-czerwonych” została sklasyfikowana na następujących lokatach: Klemens Murańka (11.miejsce / 96,5 m),  Przemysław Kantyka (18. miejsce / 91 m), Paweł Wąsek (19. miejsce / 95,5 m).

Wyniki serii próbnej >>

 

Pilch i Aschenwald najlepsi na półmetku

W pierwszej rundzie konkursowej oglądaliśmy popis umiejętności Tomasza Pilcha, który wraz z Austriakem, Philippem Aschenwaldem, prowadził na półmetku rywalizacji w Whistler. Polak uzyskał w swoim skoku 102,5 metra, zaś Austriak osiągnął 1,5 m krótszą odległość (101 m). Trzecia lokata przypadła w tej sytuacji aktualnemu mistrzowi świata juniorów, Polaskowi, który wylądował na 102. metrze. Najlepszą piątkę uzupełnili: Elias Tollinger (4. lokata / 100,5 m) oraz Andreas Wank (5.miejsce / 101,5 m).

O wiele gorzej niż w serii próbnej poradzili sobie pozostali podopieczni trenera Radka Zidka. Klemens Murańka uzyskał 93 metry, co pozwoliło mu na zajęcie 28. miejsca. Oczko niżej uplasował się Przemysław Kantyka (29. miejsce / 94 m), zaś Paweł Wąsek wylądował na 36. lokacie (91 m).

Zdyskwalifikowany z powodu niewłaściwego kombinezonu został Kazach, Konstantin Sokolenko.
 

Finał na korzyść Polaka

W finale dobrą dyspozycję potwierdził reprezentant Polski, Tomasz Pilch, który po skoku na 102. metr i 50. centymetr uzyskał 1,5-punktową nad Aschenwaldem, wygrywając tym samym sobotnie zmagania w Whistler. Austriak spisał się w drugiej serii nieco gorzej uzyskując 100,5 metra, w związku z czy musiał uznać wyższość Polaka. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Norweg Marius Lindvik, który za sprawą skoku na odległość 100,5 metra awansował o 3 oczka z zajmowanego po pierwszej serii 6. miejsca. Czwarte miejsce utrzymał natomiast Elias Tollinger (100,5 m / 99,5 metra). Czołową piątkę zamknął młodziutki Słoweniec, Bor Pavlovcic (97,5 m / 102 m).

Dwaj pozostali „biało-czerwoni” w serii finałowej ukończyli zmagnia w trzeciej dziesiątce: , Klemens Murańka (25. miejsce / 93 i 94 m), Przemysław Kantyka (29. miejsce / 94 i 91 m), Paweł Wąsek wylądował na 36. lokacie (91 m).

Pełne wyniki konkursu >>

 źródło: fis-ski.com / informacja własna

Dodaj komentarz