You are currently viewing Joanna Szwab doznała wypadku w Ramsau!
Joanna Szwab (fot. Julia Piątkowska)

Joanna Szwab doznała wypadku w Ramsau!

Szwab Joanna fot.J.Piatkowska - Joanna Szwab doznała wypadku w Ramsau!

Polska skoczkini, Joanna Szwab, ucierpiała w wyniku upadku na skoczni podczas zgrupowania biało-czerwonych w austriackim Ramsau. Zawodniczka została od razu przetransportowana do pobliskiego szpitala w Schladming. Oprócz licznych otarć twarzy, nie doznała prawdopodobnie poważniejszych urazów. – Mam nadzieje ze rany szybko się zagoją – powiedziała.

 

Karpiel Kamila Szwab Joanna fot.Alicja.Kosman.PZN  300x200 - Joanna Szwab doznała wypadku w Ramsau!
Kamila Karpiel i Joanna Szwab (fot. Alicja Kosman / PZN)

Do niefortunnego upadku doszło w poniedziałkowy wieczór podczas treningu na obiekcie HS-98 w Ramsau. Szwab straciła prawdopodobnie kontrolę po wyjściu z progu i upadła twarzą na zeskok obiektu. Zawodniczka została przetransportowana do szpitala w położonym nieopodal Schladming. Wiadomo, że doznała licznych skaleczeń twarzy, nie wiadomo jednak nic o żadnych poważniejszych urazach. O wypadku skoczkini poinformowała na swoim profilu na Instagramie. Obecny stan Szwab nie pozwala na występ w najbliższych międzynarodowych zmaganiach, nie wiadomo również kiedy 20-latka wróci do treningów.

Dodajmy, że w zgrupowaniu w austriackim Ramsau wzięły udział ponadto: Kinga Rajda i Anna Twardosz, które niebawem wezmą udział w Pucharze Świata w niemieckim Hinterzarten, a także Joanna Kil i Magdalena Pałasz, które wystartują w Pucharze Kontynentalnym w  norweskim Notodden. Do pauzowania zmuszona została jednak rewelacja letniego sezonu, Kamila Karpiel, której forma nie pozwala aktualnie na rywalizację z najlepszymi. Co więcej, utalentowana zawodniczka także zaliczyła pechowy upadek przy odjeździe, co prawda mniej groźny niż Szwab, jednak potłuczone kolano także nie ułatwi jej powrotu do lepszej dyspozycji.

Szwab.Joanna LMP.Szczyrk.2015.lot fot.Bartosz.Leja  300x200 - Joanna Szwab doznała wypadku w Ramsau!
Joanna Szwab (fot. Bartosz Leja)

Skocznia w Ramsau uchodzi ostatnio za dosyć pechowy obiekt: przed kilkunastoma dniami podobnego upadku do tego, którego doświadczyła Szwab, doznał triumfator 62. Turnieju Czterech Skoczni, Austriak Thomas Diethart, zaś w ostatnich dniach października jego utytułowany rodak, Gregor Schlierenzauer, doznał tam urazu kolana.

Joanna Szwab nie trenuje obecnie w strukturach Polskiego Związku Narciarskiego, mimo to ma na swoim koncie kilka sukcesów, m.in.: srebrny medal mistrzostw Polski z 2014 r., brązowy krążek tej samej imprezy z z 2016 r. oraz brąz letnich zmagań krajowego czempionatu z 2015 r. Ponadto, Szwab jak jedyna w historii polska skoczkini stanęła na podium Pucharu Kontynentalnego – 1. marca 2014. r. zajęła drugie miejsce w szwedzkim Falun. 

 
 

What doesn’t kill you, makes you stronger #unfall#\°/#jeszczebedzieforma

Post udostępniony przez Aśka Szwab (@a_s.k_a)

 

źrodła: Instagram / informacja własna

 

Dodaj komentarz