You are currently viewing „Wokół Skoczni”: Perfumy Krafta, przygotowania Zakopanego do PŚ i Freund na nartach!

„Wokół Skoczni”: Perfumy Krafta, przygotowania Zakopanego do PŚ i Freund na nartach!

DSC 1555 - "Wokół Skoczni": Perfumy Krafta, przygotowania Zakopanego do PŚ i Freund na nartach!

Kolejny przegląd informacji zebranych „Wokół Skoczni” przed nami, a w nim: o poszukiwaniach nowego austriackiego talentu na miarę Andreasa Goldbergera, perfumach oraz bluzach inspirowanych skokami narciarskimi, przygotowaniach Wielkiej Krokwi do zbliżających się konkursów PŚ w Zakopanem oraz treningach Severina Freunda. Gotowi?

 

1. Goldberger w poszukiwaniu talentów

Już w najbliższą sobotę 16. grudnia w Villach ruszy Goldi Talente Cup, podczas którego chłopcy i dziewczynki urodzeni w latach 2007-2011 będą mieli szansę oddać swoje pierwsze skoki na nartach oraz zasięgnąć porad samego Andreasa Goldbergera. Jedenasta odsłona imprezy zagości w pięciu miastach i zakończy się 25. lutego w Rottenman.

 

2. Hayboeck na sesji coachingowej

Modzie na korzystaniu z pomocy prywatnego coacha uległ uległ Michael Hayboeck, który  pochwalił się tym faktem na swoim Instagramie. Austriak od ubiegłej zimy zmaga się z niestabilną formą. Czy współpraca z fachowcem przyniesie pożądane rezultaty i zobaczymy Hayboecka na podium Igrzysk? Odpowiedź w lutym.

 

weiterarbeiten… keep on working.. #skijumping #systemiccoaching #stepbystep #wundertüte #energieag

Post udostępniony przez hayböckmichael (@hayboeckmichael)

 

3. Pachnieć jak skoczek

Nietypowy gadżet związany ze skokami narciarskimi mogliśmy ostatnio ujrzeć na Instagramie Stefana Krafta. Najlepszy skoczek ubiegłej zimy zaprezentował bowiem perfumy o nazwie „Real Fanatic Ski” zainspirowane jego dyscypliną sportu. Jak deklaruje producent, w perfumach poczujemy pikantne aromaty cedru, bursztynu i paczuli wsparte  owocową bergamotą i lawendą.

 

4. Szlachetna Paczka od Stocha i spółki

Po raz kolejny polscy skoczkowie wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka, w ramach której przygotowali paczkę z darami dla potrzebującej rodziny. Historię obdarowanej rodziny oraz atmosferę jaka panowała wśród naszych sportowców podczas przygotowywania paczki można podejrzeć na YouTube.

 

5. Do Zakopanego, gotowi, start!

Całkiem niedawno Wisła była gospodarzem konkursów PŚ, zaś już za niewiele ponad miesiąc karuzela zmagań „pierwszej ligi” zagości w Zakopanem. Przygotowania do imprezy już trwają, o czym świadczy wizyta Petra Reidela – właściciela firmy zajmującej się m.in. technologiami mrożenia torów lodowych na skoczniach – na Wielkiej Krokwi.

 

6. 20-lecie z udziałem Schmitta

Martin Schmitt po zakończeniu kariery pozostaje aktywny w środowisku sportowym, ale nie tylko. Utytułowany Niemiec był ostatnio gościem 20-lecia funkcjonowania kliniki w Tennheim zlokalizowanej w Tyrolu. Placówka zajmuje się m.in. opieką pooperacyjną po urazach sportowych, zatem obecność Schmitta nie była przypadkowa.

 

20 Jahre Nachsorgeklinik Tannheim – das wurde gestern nochmal gebührend gefeiert #jubiläum #tannheim #gala

Post udostępniony przez Martin Schmitt (@martin.schmitt)

 

7. Skoczne inspiracje w modzie

Skoki stały się ostatnio inspiracją dla projektantów domu mody Ralph Lauren, którzy stworzyli kolekcję ubrań z symbolem niedźwiadka z bartami na nogach. Cena bluzy z misiem skaczącym na nartach wynosiła prawie 900 zł. Mimo to wszystkie sztuki rozeszły się w tempie ekspresowym.

 

#poloralphlauren #skijumping #ポロラルフローレン #スキージャンプ

Post udostępniony przez Taku Takeuchi (@taqtakeuchi)

 

8. Freund ponownie na nartach!

Pozytywnych wiadomości nigdy dość! Severin Freund oświadczył ostatnio za pomocą mediów społecznościowych, że po kontuzji jest już w stanie korzystać z nart. Póki co to na razie tylko „biegówki”, jednak miejmy nadzieję, że sympatyczny niemiecki skoczek pójdzie za ciosem i już niedługo założy na nogi narty do skoków narciarskich. Zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2014/2015 wraca do pełnej sprawności po poważnym urazie więzadeł przednich krzyżowych w kolanie, której doznał w lipcu tego roku.

 

Oh happy day! ☀️ First time on skis 2017/18! #SFly #feelssogood #RoadtoSeefeld

Post udostępniony przez Severin Freund (@severinfreund)

 

9. Profesor Schiffner

W nietypową dla siebie rolę wcielił się niedawno Markus Schiffner. Podopieczny Heinza Kuttina wygłosił bowiem wykład przed audiencją złożoną z dzieci, podczas którego opowiedział o swojej drodze do kadry narodowej Austrii. Mamy nadzieję, że skoczek zainspirował dzieci do wyboru sportowej ścieżki zawodowej.

 

Recitation ‍ #backtoschool #learnforlife #empirestmartin

Post udostępniony przez MARKUS SCHIFFNER (@markus_schiffner)

 

10. Plastron Wellingera do wygrania!

Wielu kibiców skoków narciarskich marzy o otrzymaniu plastronu ulubionego zawodnika. Szansę na to mają obecnie fani Andreasa Wellingera, którzy wezmą udział w konkursie przygotowanym przez organizatorów Turnieju Czterech Skoczni. Zadanie konkursowe jest banalnie proste – szczegóły poniżej:

 

Ihr wollt in diesem Jahr etwas ganz besonderes zu Weihnachten verschenken? Dann macht jetzt mit! Wir haben etwas wirklich Einmaliges! Denn wir verlosen: Ein von @andreaswellinger signiertes Startnummernleibchen ✌ Dazu müsst ihr nur folgendes tun: 1. @neujahrsskispringen auf Instagram folgen 2. Den Beitrag liken 3. Den Beitrag mit dem Emoji kommentieren, den ihr mit dem Neujahrsskispringen verbindet Viel Erfolg! Teilnahmebedingungen unter dem Link in der Bio

Post udostępniony przez Neujahrsskispringen (@neujahrsskispringen)

zebrała Magdalena Janeczko

źródła: Instagram / Facebook / informacja własna

Dodaj komentarz