You are currently viewing PŚ Engelberg: Kubacki triumfuje w obu treningach!
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

PŚ Engelberg: Kubacki triumfuje w obu treningach!

Kubacki Dawid Ga Pa.2016 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Engelberg: Kubacki triumfuje w obu treningach!

W obu oficjalnych treningach przed zmaganiami PŚ w Engelbergu najlepsze skoki zaprezentował lider ostatniego cyklu FIS Grand Prix, Dawid Kubacki. Polak udowodnił tym samym, że wysoka forma z lata przełożyła się u niego na wyniki w zimie. W czołowej dziesiątce w obu seriach treningowych "wylądował" również podwójny mistrz olimpijski, Kamil Stoch.

 

I seria treningowa

Najlepsze skoki w obu piątkowych treningach w Engelbergu oddał Dawid Kubacki. W pierwszej serii skoków zwycięzca klasyfikacji generalnej ostatniego FIS Grand Prix „odleciał” aż na 142. metr skoczni Gross-Titlis-Schanze. Drugą najlepszą próbę oddał doświadczony Simon Amman – Szwajcar uzyskał 133 metry. Trzeci wynik należał do Norwega, Roberta Johanssona, który wylądował na 137. metrze i 50. centymetrze. Dobrą dyspozycją popisał się sklasyfikowany z czwartym rezultatem rodak Ammana, Gregor Deschwanden (134,5 m). W najlepszej piątce pierwszego treningu znalazł się też reprezentant Austrii, Michael Hayboeck (133,5 m).

W czołowej dziesiątce oprócz Dawida Kubackiego, sklasyfikowany został również Kamil Stoch (6. miejsce / 128. m). Na 13. lokacie „wylądował” Jakub Wolny (131,5 m), na 23. – Stefan Hula (123,5 m), na 27. – Piotr Żyła (125,5 m), a na 44. – Maciej Kot (121,5 m).

 

II seria treningowa

W drugim treningu najlepszą dyspozycją znów popisał się Kubacki (130 m). Z drugim wynikiem zameldował się kolejny „biało-czerwony”, Kamil Stoch, który uzyskał w swojej próbie 134,5 metra. Trzeci najlepszy skok oglądaliśmy w wykonaniu Richarda Freitaga (127 m). Na czwartym miejscu sklasyfikowano zwycięzcę listopadowych indywidualnych zmagań w Wiśle, Junshiro Kobayashi, który wylądował na 133. metrze i 50.centymetrze. Piąty rezultat w drugim treningu należał do zdobywcy Kryształowej Kuli za ubiegły sezon, Stefana Krafta (131,5 m).

Nieco słabsze skoki niż w pierwszym treningu oddali pozostali podopieczni Stefana Horngachera: 30. był Piotr Żyła (120,5 m), 40. – Stefan Hula (118,5 m), 43. – Maciej Kot (117 m), zaś 63. – Jakub Wolny (111 m).

 

Pełne wyniki treningu >>>

 

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz