You are currently viewing PŚ Pań w Rasnovie odwołany!
Rasnov 'Trambulina Valea Carbunarii, fot. FIS

PŚ Pań w Rasnovie odwołany!

Rasnov Trambulina.Valea .Carbunarii Rasnov.FIS  - PŚ Pań w Rasnovie odwołany!

Organizatorzy Pucharu Świata kobiet w Rasnovie przegrali z naturą. Brak pokrywy śnieżnej oraz relatywnie wysokie temperatury storpedowały zaplanowaną na pierwszy weekend stycznia rywalizację „pierwszej ligi” Pań. Istnieją realne szanse na przesunięcie konkursów na późniejszy termin. Czy tak będzie,  dowiemy się w ciągu dwóch tygodni.

 

Zmagania Pucharu Świata Pań na skoczni Trambulina Valea Carbunarii (K-90 / HS-97) w Rasnovie zostały odwołane z powodu niesprzyjających warunków pogodowych: braku śniegu i niedostatecznie niskich temperatur. Na nieco ponad tydzień przed planowanym terminem zmagań na tamtejszej skoczni wciąż nie ma pokrywy śnieżnej, zaś prognozy pogody nie zapowiadają rychłych opadów białego puchu. Na niekorzyść organizatorów działają również umiarkowane temperatury, które w dniach 6-7. stycznia mają maksymalnie osiągnąć nawet 9 stopni Celsjusza.

Decyzja o tym, czy rywalizacja na rumuńskim obiekcie odbędzie się w późniejszym terminie, czyli – jak podaje Międzynarodowa Federacja Narciarska – w marcu 2018 r., zapadnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

 

źródło: fis-ski.com / informacja własna

Dodaj komentarz