You are currently viewing Jan Ziobro zawiesił karierę. „Chce się mnie zniszczyć za kilka słów prawdy”
Jan Ziobro (fot. Bartosz Leja)

Jan Ziobro zawiesił karierę. „Chce się mnie zniszczyć za kilka słów prawdy”

Ziobro Jan Planica.2017 fot.Bartosz.Leja  - Jan Ziobro zawiesił karierę. "Chce się mnie zniszczyć za kilka słów prawdy"

Burza w polskim środowisku skoków narciarskich. Jan Ziobro, zawodnik kadry B, zwycięzca zawodów Pucharu Świata w Engelbergu w sezonie 2013/14, ogłosił zawieszenie kariery. Na swoim profilu w portalu Facebook skoczek udostępnił film, w którym tłumaczy swoją decyzję. Ziobro stwierdził, że był „pomijany i poniżany” oraz że „wiele ludzi z otoczenia chce go zniszczyć”.

 

Już w pierwszych słowach swojej wypowiedzi Ziobro ogłosił zawieszenie kariery skoczka. – To nie jest tak, że nie chcę skakać, tylko kontynuowanie mojej kariery nie ma sensu. Wielu ludzi z otoczenia po prostu chce mnie zniszczyć jako zawodnika. Zapadł szereg decyzji, o których można by było rzec, że były skandaliczne. Te kłody są mi rzucane pod nogi od dłuższego czasu. Jestem na każdym kroku pomijany, poniżany i traktowany gorzej niż tło. Ta sytuacja wygląda beznadziejnie - powiedział Ziobro w nagraniu. 

Zawodnik przywołał konkretną sytuację, która skłoniła go do podjęcia decyzji o zawieszeniu kariery. Chodziło o wybór składu na zawody Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Titisee-Neustadt. - Przed sylwestrem skakaliśmy na skoczni w Zakopanem, oddawałem skoki na odległości w okolicach 122-126 metrów. Andrzej Stękała (Andrzej, przepraszam, nie mam nic do ciebie, nie odbierz tego źle) skakał w granicach 105-110 metrów. Ja nie dostałem powołania na te zawody. Ta sytuacja w porównaniu z sytuacjami sprzed kilku miesięcy, sprzed roku czy dwóch lat jest błahostką. Uświadomiło mi to jednak, jak bardzo chce się mnie zniszczyć w tym otoczeniu za te kilka słów prawdy, które kiedyś powiedziałem. Jak bardzo głęboka i podła może być ludzka zazdrość i ludzki egoizm - tłumaczył. 

Ziobro stwierdził, że sprawa jest tak poważna, że nie mógł dalej milczeć. - Ktoś może powiedzieć: "dlaczego on zawiesił tę karierę", ale nikt nie będzie widział tego, jak to wyglądało od środka. Są równi i równiejsi - i jest to nie do zaakceptowania. Nie pozostaje mi nic innego, tylko zawiesić karierę. Na chwilę obecną żegnam się ze skokami narciarskimi. Dziękuję kibicom, na razie muszę odpocząć i ochłonąć - powiedział skoczek.

Na koniec Ziobro zasygnalizował, że należy się spodziewać jego kolejnych wyznań na temat wcześniejszych wydarzeń, które dotknęły go w szczególny sposób, i których tym razem nie chciał jeszcze przedstawiać. - Tych sytuacji było mnóstwo, ale dzisiaj nie będę o tym opowiadał. Zobaczymy się już niedługo - zakończył.

Jan Ziobro to jeden z czołowych polskich skoczków narciarskich w ostatnich latach - jego największe sukcesy to zwycięstwo w zawodach PŚ w Engelbergu w 2013 roku oraz brązowy medal mistrzostw świata w Falun (2015) z konkursu drużynowego. Na tej samej imprezie był także ósmy w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej. W ostatnich mistrzostwach Polski w Wiśle Ziobro był anonsowany na liście startowej, jednak zrezygnował ze skoku.

 

Nagranie Jana Ziobry:

 

źródło: Jan Ziobro Official (Facebook)

 

Dodaj komentarz