You are currently viewing Polskie pojedynki w Bischofshofen – czy jest szansa na biało-czerwoną „7” w finale?
Dawid Kubacki w Bischofshofen (fot. Julia Piątkowska)

Polskie pojedynki w Bischofshofen – czy jest szansa na biało-czerwoną „7” w finale?

Dawid Kubacki Bischofshofen.2018 fot.Julia .Piatkowska - Polskie pojedynki w Bischofshofen - czy jest szansa na biało-czerwoną "7" w finale?Kamil Stoch i Dawid Kubacki wydają się być murowanymi faworytami w pojedynkach systemu KO w finałowym konkursie 66. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Raczej pewny swego może być Stefan Hula. Trudniejsze zadanie czeka pozostałych biało-czerwonych – Macieja Kota, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego i Tomasza Pilcha.

 

Junshiro Kobayashi (5. miejsce w Pucharze Świata)
vs. Maciej Kot (18. miejsce w Pucharze Świata)

Nasz zawodnik pomału wchodzi na właściwe tory, Polak skacze równo i ze skoku na skok odległości są dłuższe (treningi: 119 m / 124 m, kwalifikacje: 125,5 m). Kot po raz drugi z rzędu zmierzy się z Japończykiem, w ostatnim konkursie powalczy o awans z Junshiro Kobayashim. Pojedynek bardzo ciekawy, Japończyk jest jednym z najlepiej skaczących zawodników w tym sezonie, Kot będzie musiał się postarać, by pokonać 5. zawodnika w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

Timi Zajc (28. miejsce w Pucharze Świata)
vs. Piotr Żyła (14. miejsce w Pucharze Świata)

Również u Piotra forma wydaje się powoli wracać. Wiślanin prezentował się dość słabo w seriach treningowych (115 / 116,5 m.), jednak w kwalifikacjach pokazał się z lepszej strony (128 m) i będzie wyżej rozstawiony w swojej parze. Rywalem naszego zawodnika będzie młodziutki Słoweniec Timi Zajc, który jednak pokazuje spory potencjał w tegorocznej edycji Pucharu Świata.

 

Alex Insam (nieklasyfikowany)
vs. Stefan Hula (16. miejsce w Pucharze Świata)

Kolejna dobra próba doświadczonego Huli w kwalifikacjach (128 m). Bez dwóch zdań, turniej dla mistrza Polski jest solidny, konkursy w Obertsdorfie i Innsbrucku bardzo udane. W Ga-Pa występ zakończony dalszą pozycją, jednak mimo wszystko, mało kto spodziewał się po Huli tak dobrego startu w całym Turnieju Czterech Skoczni. W konkursowym starciu Polak jest murowanym faworytem, przy odpowiednich warunkach będzie mógł powalczyć o pierwszą dziesiątkę.

 

Jakub Wolny  (35. miejsce w Pucharze Świata)
vs. Anders Fannemel (9. miejsce w Pucharze Świata)

Kuba po raz kolejny melduje się w pierwszej serii konkursowej i znowu trafia na rywala z wyższej półki. Fannemel jest w bardzo dobrej dyspozycji i to on ma największe szansę na zwycięstwo w tej parze. Kuba musi oddać dobry skok, by liczyć na awans z grona szczęśliwych przegranych, jednak nie spekulujmy, być może młody zawodnik podejmie wyzwanie i powalczy jak równy z równym z byłym rekordzistą świata w lotach, tak jak niedawno uczynił to ze Słoweńcem Peterem Prevcem.

 

Tomasz Pilch (nieklasyfikowany)
vs. Markus Eisenbichler (8. miejsce w Pucharze Świata)

Nasz młody adept z pewnością nabierze bardzo cennego doświadczenia w starciu z dobrze dysponowanym Niemcem. Sukcesem dla 17-latka jest sama kwalifikacja do konkursu (120,5 m), reszta jest już tylko tłem. Eisenbichler walczy o najwyższe lokaty w całym konkursie więc możemy się spodziewać bardzo dobrej próby w jego wykonaniu. Czas Tomasza Pilcha jeszcze nadejdzie…

 

Cestmir Kozisek (nieklasyfikowany)
vs. Kamil Stoch (2. miejsce w Pucharze Świata)

Pary nie trzeba opisywać. Kamil musi oddać jeden solidny skok w pierwszej serii, by przypieczętować swój triumf w wyścigu o Złotego Orła. Nic nie zatrzyma naszego „Orła z Zębu”!

 

 

Alexey Romashov (nieklasyfikowany)
vs. Dawid Kubacki (11. miejsce w Pucharze Świata)

Wygrana Dawida w kwalifikacjach jest bardzo miłą niespodzianką (136 m), nasz reprezentant bardzo dobrze skakał też w seriach treningowych (126 / 130 m) i zwycięstwo w kwalifikacjach na pewno go zmotywuje do walki o drugie w karierze pucharowe podium. Kubacki ma o co walczyć, ma realną szansa na podium w końcowej klasyfikacji turnieju Czterech Skoczni.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz