You are currently viewing Kwoty startowe na 5. period sezonu – Polacy z mniejszym stanem posiadania

Kwoty startowe na 5. period sezonu – Polacy z mniejszym stanem posiadania

Polacy Kot.Kubacki.Stoch Zakopane.2017 fot.Julia .Piatkowska - Kwoty startowe na 5. period sezonu - Polacy z mniejszym stanem posiadania

Konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen oraz zmagania w Pucharze Kontynentalnym w Titisee-Neustadt zakończyły czwarty period sezonu 2017/2018. Tym samym znamy już nowe limity startowe, które będą obowiązywać w trakcie nadchodzących zawodów Pucharu Świata oraz PK. Polacy niestety zmniejszyli stan posiadania.

 

Polacy wracają do „szóstki”

Piąty period sezonu olimpijskiego przyniesie skoczkom trzy indywidualne konkursy Pucharu Świata. Najpierw zawodnicy wezmą udział w lotach narciarskich w austriackim Tauplitz (13-14 stycznia), a po zbliżających się Mistrzostwach Świata w Lotach w Oberstdorfie, udadzą się na zakopiańską Wielką Krokiew, gdzie po „drużynówce” zmierzą się w rywalizacji indywidualnej (28 stycznia).

Spoglądając na Światową Listę Rankingową (World Ranking List), można wywnioskować, że bazowy limit startowy na poziomie 6 zawodników utrzymali Austriacy, Niemcy, Norwegowie, Polacy oraz Słoweńcy. Dzięki udanym występom w czwartym periodzie sezonu w Pucharze Kontynentalnym, dodatkowe miejsca w Pucharze Świata dla swoich reprezentacji wywalczyli: Marius Lindvik (Norwegia), Jonathan Learoyd (Francja) i Ulrich Wohlgenannt (Austria). Tym samym w PŚ najwyższą kwotę (7 zawodników) otrzymali właśnie Austriacy i Norwegowie.

Kraj
Kwota
Austria
7
Norwegia
7
Niemcy
6
Polska
6
Słowenia
6
Japonia
5
Francja
4
Rosja
4
Szwajcaria
4
Włochy
4
Czechy
3
Finlandia
3
Stany Zjednoczone
3
Inne kraje
2
 

Mniej biało-czerwonych w "drugiej lidze"

Zmiany w kwotach startowych w Pucharze Kontynentalnym przyniosła także Kontynentalna Lista Rankingowa. W najlepszej "50" rankingu znajduje się aktualnie po sześciu skoczków z Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii i w związku z tym właśnie tylu zawodników będą mogli wystawić do zmagań szkoleniowcy reprezentacji wymienionych krajów. Stan posiadania zmniejszyli niestety Polacy, którzy po krótkim 5-osobowym epizodzie, ponownie będą mogli w zawodach PK wystawiać tylko czterech narciarzy.

Na zmianę kwot startowych w "drugiej lidze" nie wpłynął cykl FIS Cup, którego zawody w czwartym periodzie sezonu nie były rozgrywane. Dodajmy, że nowe kwoty startowe będą obowiązywać podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen (Austria), Erzurum (Turcja) oraz Sapporo (Japonia).

Kraj
Kwota
Austria
6
Niemcy
6
Norwegia
6
Słowenia
6
Czechy
4
Polska
4
Inne kraje
3
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz