You are currently viewing Loty w Tauplitz bez Freitaga, Niemiec szykuje się na Mistrzostwa Świata
Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Loty w Tauplitz bez Freitaga, Niemiec szykuje się na Mistrzostwa Świata

Freitag Richard press.Kulm .2016 fot.Julia .Piatkowska - Loty w Tauplitz bez Freitaga, Niemiec szykuje się na Mistrzostwa Świata

Richard Freitag nie wystąpi podczas najbliższych lotów na mamucim obiekcie Kulm (K-200 / HS-235) w austriackim Tauplitz. Niemiec wraca do zdrowia po upadku, któremu uległ podczas konkursu w Innsbrucku. Skoczek zapewnia jednak, że nie jest to poważny uraz, ale chce być w pełni gotowy na zbliżające się Mistrzostwa Świata w lotach w Oberstdorfie.

 

Richard Freitag dalej odczuwa skutki upadku do którego doszło podczas pierwszej serii konkursowej w Innsbrucku. Niemiec upadł przy lądowaniu i zrezygnował z udziału w rundzie finałowej. Początkowo niemiecki sztab mówił, że skoczek powróci do rywalizacji w Bischoshofen. Stłuczone lewe biodro uniemożliwiało jednak zawodnikowi przyjęcie odpowiedniej pozycji dojazdowej. Skutkiem tego była rezygnacja z finałowej odsłony 66. Turnieju Czterech Skoczni.

We wtorek Niemiecka Federacja Narciarska ogłosiła, że Richard Freitag nie stanie również na starcie zawodów na Kulm-Skiflugschanze usytuowanej na granicy miejscowości Tauplitz i Bad Mitterndorf. Poniedziałkowe badanie potwierdziło, że skoczek ma obrzęk panewki lewego stawu biodrowego. – Nie jest to uszkodzenie strukturalne, ale uraz jest bolesny i znacznie ogranicza zakres ruchu – tłumaczy lekarz niemieckiej kadry dr Mark Dorfmüller.

– Dobrze, że to nic poważnego. Jednak obrzęk nadal sprawia mi ból. Przez najbliższe dni chcę się skoncentrować na pełnym powrocie do zdrowia, tak by być w pełni zdrowym podczas Mistrzostw Świata w lotach – mówi Richard Freitag. Światowy czempionat odbędzie się już w dniach 19-21 stycznia w niemieckich Oberstdorfie. Niemiec wraz z drużyną jest dwukrotnym srebrnym medalistą tej imprezy. Dwa lata temu w Tauplitz i cztery lata temu w Vikersund stał na drugim stopniu podium. Indywidualnie były lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej był sklasyfikowany na ósmym miejscu (Tauplitz 2016).

 

Malwina Wójciak
źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz