You are currently viewing PŚ Tauplitz: Tande wygrywa kwalifikacje. Polacy bez błysku, ale z awansem

PŚ Tauplitz: Tande wygrywa kwalifikacje. Polacy bez błysku, ale z awansem

Daniel Andre Tande wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w austriackim Tauplitz (K-200 / HS-235). Na skoczni Kulm Norweg wyprzedził swojego rodaka Andreasa Stjernena oraz Słoweńca Jerneja Damjana. W zawodach zobaczymy wszystkich reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisał się Dawid Kubacki, który był czternasty.

 

Po tym jak Andreas Stjernen i Anders Fannemel wygrali treningi, kolejny Norweg – Daniel Andre Tande – zwyciężył w serii kwalifikacyjnej do sobotniego konkursu PŚ w lotach na słynnej skoczni Kulm. Tande pofrunął na odległość 216,5 m. Drugi w kwalifikacjach Andreas Stjernen odnotował skok o metr krótszy. Jernej Damjan, trzeci skoczek serii, skoczył tak samo daleko jak Tande, jednak ostatecznie przegrał przez silniej wiejący wiatr pod narty.

W czołowej szóstce kwalifikacji znaleźli się także Austriak Stefan Kraft (216 m), Norweg Robert Johansson (212,5 m) oraz kolejny z reprezentantów gospodarzy, Michael Hayboeck (215 m). Miejsce 15. zajął Domen Prevc (203,5 m), który w obu porannych seriach treningowych oddał najdłuższe skoki. 

Polacy do konkursu awansowali w komplecie, ale ich skoki nie były nadzwyczaj długie. Dawid Kubacki zajął 14. miejsce (205 m), dwie lokaty niżej sklasyfikowano Kamila Stocha (202 m). Stefan Hula był 18. (201 m), Maciej Kot 20. (199,5 m), Piotr Żyła 23. (200 m), a Jakub Wolny – 29 (197 m).

Pełne wyniki kwalifikacji » 

Pierwszy konkurs główny w Tauplitz rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:15. Poprzedzi go seria próbna (12:30).

 

Dodaj komentarz