You are currently viewing PŚ Pań Zao: Japonki najlepsze w konkursie drużynowym
Sara Takanashi, fot. Stefan Piwowar

PŚ Pań Zao: Japonki najlepsze w konkursie drużynowym

Takanashi Sara Hinterzarten S.Piwowar 1200 - PŚ Pań Zao: Japonki najlepsze w konkursie drużynowym

Ekipa Japonii wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata kobiet w Zao (K-95 / HS-102). Reprezentantki gospodarzy z dużą przewagą wyprzedziły Słowenki oraz Rosjanki. Poza podium znalazły się zawodniczki z Niemiec, które na skoczni w Zao startują bez swoich czołowych przedstawicielek. Udział w zawodach wzięło osiem zespołów, na starcie zabrakło drużyny z Polski.

 

Seria próbna:

Seria próbna została odwołana ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Konkurs główny: 

Japonki w składzie Kaori Iwabuchi, Yuka Seto, Yuki Ito i Sara Takanashi nie dały szans rywalkom w rywalizacji na „domowej” skoczni w Zao. Zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni wyprzedziły drugie Słowenki (Ursa Bogataj, Spela Rogelj, Ema Klinec, Nika Kriznar) różnicą 54,9 pkt. Na trzecim miejscu zameldowały się skoczkinie z Rosji (Anastasija Barannikowa, Aleksandra Kustowa, Sofia Tichonowa, Irina Awwakumowa), których wynik okazał się o 65,6 pkt. gorszy od noty triumfatorek.

Zawiodły reprezentantki Niemiec (Gianina Ernst, Anna Ruprecht, Juliane Seyfarth, Ramona Straub), które zajęły miejsce tuż za podium. Należy jednak wspomnieć, że startowały bez swoich dwóch najmocniejszych zawodniczek: Kathariny Althaus i Cariny Vogt. Kolejne miejsca zajęły Norweżki (w składzie z liderką PŚ Maren Lundby), Austriaczki, Amerykanki oraz Kanadyjki.

Indywidualnie najlepszą notę łączną uzyskała Irina Awwakumowa - 207,5 pkt. (92,5 i 94,5 m). Najdłuższy skok oddała Maren Lundby (95,5 m w drugiej serii).

Polki nie startują w Zao, cztery nasze reprezentantki biorą w ten weekend udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w słoweńskiej Planicy.

Był to drugi i ostatni w tym sezonie konkurs drużynowy Pucharu Świata kobiet. W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzi Japonia (1816 pkt.) przed Niemcami (1753 pkt.) i Słowenią (1137 pkt.). 

W niedzielę o godz. 8:00 czasu warszawskiego odbędzie się drugi konkurs indywidualny w Zao.

 

Wyniki konkursu:

  drużyna punkty
1 Japonia 761.7
2 Słowenia 706.8
3 Rosja 696.1
4 Niemcy 672.1
5 Norwegia 637.1
6 Austria 633.8
7 Stany Zjednoczone 498.8
8 Kanada 462.9

Pełne wyniki konkursu »

 

Dodaj komentarz