You are currently viewing Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji na igrzyska
Reprezentacja Polski, fot. Julia Piątkowska

Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji na igrzyska

Reprezentacja Polski Oberstdorf 2018 fot. Julia Piątkowska - Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji na igrzyska

Austriacki szkoleniowiec reprezentacji Polski w skokach narciarskich Stefan Horngacher ogłosił skład ekipy na zimowe igrzyska olimpijskie w koreańskim Pjongczangu. Do Azji poleci pięciu polskich skoczków, którzy w ostatnim czasie prezentowali najlepszą dyspozycję w międzynarodowych zawodach najwyższej rangi.

 

W składzie Polaków nie ma niespodzianek. Szansę na walkę o olimpijskie laury dostaną skoczkowie, którzy w ostatnich latach zdobywali drużynowe medale wielkich imprez:

  • Kamil Stoch (dotychczas na IO: 2006, 2010, 2014)
  • Dawid Kubacki (2014)
  • Stefan Hula (2006, 2010)
  • Piotr Żyła (2014)
  • oraz Maciej Kot (2014).

 

Polacy na podium MŚ loty Oberstdorf 2018 fot. Julia Piątkowska 300x200 - Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji na igrzyska
Polacy – brązowi medaliści MŚ w lotach, fot. Julia Piątkowska

Podczas igrzysk olimpijskich najlepsi skoczkowie świata dwukrotnie zmierzą się w zmaganiach indywidualnych: 10 lutego na skoczni normalnej oraz 17 lutego na skoczni dużej (tytułów mistrzowskich będzie bronił Kamil Stoch). W dniu 19 lutego rozegrane zostaną zawody drużynowe. W każdym z tych konkursów Polska będzie mogła wystartować w czteroosobowym składzie, dlatego decyzje o odrzuceniu jednego z zawodników będą podejmowane na bieżąco, na podstawie oficjalnych treningów przed każdymi zawodami.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz