You are currently viewing Norwegowie bez Daniela Andre Tande w Zakopanem!

Norwegowie bez Daniela Andre Tande w Zakopanem!

Jak informuje Norweska Agencja Prasowa NTB Daniel Andre Tande nie wystąpi podczas rozpoczynającego się w piątek Pucharu Świata w Zakopanem. Powodem absencji Norwega jest wirusowe zakażenie układu pokarmowego. – Musi teraz porządnie wypocząć, a wyjazd do Polski byłby dla niego zbyt wyczerpujący – tłumaczy trener Alexander Stoeckl.

 

Po ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie, podczas których Daniel Andre Tande zdobył dwa złote medale, Norweg stał się jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w niedzielnym konkursie na Wielkiej Krokwi. 24-latek  jest niekwestionowanym liderem ekipy „Wikingów”, która z pewnością odczuje brak swojego asa w stolicy Tatr.

Trener Norwegów Aleksander Stoeckl na łamach NTV wytłumaczył absencje swojego podopiecznego. – Daniel zaczął się źle czuć już w poniedziałek na lotnisku w Oslo, zaraz po powrocie z mistrzostw świata w lotach w Oberstdorfie. Zdecydowaliśmy odsunąć go od startu z powodu zbyt krótkiego czasu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang, które rozpoczynają się już za dwa tygodnie. Musi teraz porządnie wypocząć, a wyjazd do Polski byłby dla niego zbyt wyczerpujący – powiedział austriacki szkoleniowiec Norwegów.

Pod nieobecność Tande, kibice skoczków z Kraju Wikingów największe nadzieje pokładać mogą w pozostałych drużynowych mistrzach świata w lotach – Andreasie Stjernenie, Robercie Johanssonie oraz Johannie Andre Forfangu. Dodajmy, że w ekipie Alexandra Stoeckla w Zakopanem znaleźli się ponadto: Anders Fannemel, Halvor Egner Granerud oraz lider Pucharu Kontynentalnego, Marius Lindvik.

 

Skład reprezentacji Norwegii na PŚ w Zakopanem:

  • Anders Fannemel (7. miejsce w PŚ 2017/18)
  • Johann Andre Forfang (8. miejsce w PŚ 2017/18)
  • Robert Johansson (9. miejsce w PŚ 2017/18)
  • Andreas Stjernen (11. miejsce w PŚ 2017/18)
  • Halvor Egner Granerud (22. miejsce w PŚ 2017/18)
  • Marius Lindvik (nieklasyfikowany).
 

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznej rywalizacji drużynowej w Zakopanem, Norwegowie (Forfang, Hilde, Fannemel, Tande) zajęli dopiero piąte miejsce. Podopieczni trenera Stoeckla nie błyszczeli także w zmaganiach indywidualnych. Najwyżej uplasował się Tande (7. miejsce), 19. był Stjernen, a 30. Fannemel. Punktów nie zdobyli Tom Hilde, Johann Andre Forfang i Joachim Hauer.

 

źródło: NTB / nrk.no

 

 

Dodaj komentarz