You are currently viewing MŚJ Kandersteg: Tytuł mistrzowski dla Niki Kriznar, 25. miejsce Joanny Kil
Nika Kriznar, fot. Frederik Clasen

MŚJ Kandersteg: Tytuł mistrzowski dla Niki Kriznar, 25. miejsce Joanny Kil

Reprezentująca Słowenię Nika Kriznar zdobyła pierwszy w karierze złoty medal indywidualnych zmagań o mistrzostwo świata juniorek. Na skoczni w szwajcarskim Kanderstegu (K-95 / HS-106) Kriznar wyprzedziła swoją rodaczkę Emę Klinec oraz Norweżkę Annę Odine Stroem. W rundzie finałowej wystąpiła jedna reprezentantka Polski. Joanna Kil zajęła 25. miejsce.

Nika Kriznar Hinterzarten.PS .2017 fot.Frederik.Clasen 300x199 - MŚJ Kandersteg: Tytuł mistrzowski dla Niki Kriznar, 25. miejsce Joanny Kil

Nie było mocnych na Nikę Kriznar w przełożonych z czwartku piątkowych zmaganiach o tytuł mistrzyni świata juniorek. Słowenka oddała najdłuższe skoki obu rund (104 oraz 100 m) i z wyraźną przewagą (14,3 pkt.) wyprzedziła swoją koleżankę z reprezentacji, Emę Klinec (102 i 94 m). Podium uzupełniła Anna Odine Stroem. Nadzieja norweskich skoków narciarskich lądowała na 97. oraz na 93. metrze i straciła do zwyciężczyni aż 30,9 pkt.!

Blisko zajęcia miejsca na podium była 4. w konkursie Lucile Morat (93,5 i 94,5 m). Francuzka przegrała ze Stroem różnicą zaledwie 1,8 pkt, co na skoczni normalnej można przeliczyć na niecały metr. W czołowej ósemce uplasowały się także: Włoszka Lara Malsiner (95,5 i 90 m), Niemka Gianina Ernst (92 i 90 m), Rosjanka Lidia Jakowlewa (91,5 i 87 m) oraz kolejna ze Słowenek Jerneja Brecl (88 i 89,5 m).

MG 7656 300x199 - MŚJ Kandersteg: Tytuł mistrzowski dla Niki Kriznar, 25. miejsce Joanny Kil
Joanna Kil, fot. Julia Piątkowska

Najlepiej z reprezentantek Polski spisała się Joanna Kil. Zawodniczka zakopiańskiego AZS-u była jedyną Polką, która zdołała awansować do rundy finałowej. W końcowej tabeli zawodów została sklasyfikowana na 25. miejscu, po skokach na 77,5 oraz 85,5 m. Pozostałe „Biało-Czerwone” odpadły z rywalizacji już po pierwszej rundzie. Anna Twardosz (75 m) zajęła 35. miejsce, na 47. pozycji sklasyfikowano Kamilę Karpiel (64 m), a oczko niżej uplasowała się Kinga Rajda (63,5 m).

Wygrana w piątkowych zawodach dała Nice Kriznar trzeci złoty medal juniorskiego czempionatu. Wcześniej Słowenka triumfowała wraz z kolegami i koleżankami w zawodach mikstów – w 2016 i 2017. W zeszłym roku w amerykańskim Park City Kriznar zdobyła także srebro w konkursie drużynowym oraz brąz indywidualnie, przegrywając z Włoszką Manuelą Malsiner oraz Emą Klinec.