You are currently viewing PŚ Willingen: Tande wygrywa, Kubacki na podium!
Dawid Kubacki z medalem MŚ w lotach, fot. Julia Piątkowska

PŚ Willingen: Tande wygrywa, Kubacki na podium!

Daniel Andre Tande wygrał pierwszy indywidualny konkurs Pucharu Świata w Willingen rozgrywany na Muehlenkopfschanze (HS-145). Norweg wykorzystał słabsze próby rywali i szybując 146,5 metra sięgnął po zwycięstwo. Drugie podium w karierze wywalczył Dawid Kubacki. Kamil Stoch był czwarty po skoku na 146 metrów.

 

Liderujący po pierwszej serii konkursowej Kamil Stoch, który poszybował 146 metrów, w finałowej serii nie zdołał utrzymać prowadzenia. Dotychczasowy lider mini-turnieju Willingen Five w finałowej rundzie osiągnął 137,5 metra i ostatecznie zakończył zmagania tuż za podium, na czwartej pozycji. Tą sytuację wykorzystali inni – z czwartej pozycji zajmowanej na półmetku zmagań na pierwszą wskoczył Norweg Daniel Andre Tande, który oddawał skoki na odległość 148 oraz 146,5 metra. To już czwarte pucharowe zwycięstwo i jednocześnie 15 podium podopiecznego trenera Alexandra Stoeckla w karierze. Drugą pozycję zdołał utrzymać faworyt gospodarzy, Richard Freitag (149,5 / 141,5 m), który powiększył tym samym przewagę nad Kamilem Stochem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także wyszedł na prowadzenie w Willingen Five.

Mimo że w czołowej trójce nie utrzymał się Stoch, biało-czerwoni mieli swojego przedstawiciela na podium. Na jego najniższym stopniu, po raz drugi w karierze wylądował przeżywający życiowy sezon Dawid Kubacki (145,0 / 139,5 m). Kolejny bardzo dobry występ zanotował również doświadczony Stefan Hula (143,5 / 140,0 m), który zamknął czołową szóstkę. W najlepszej dziesiątce zameldowali się ponadto: Andreas Wellinger (Niemcy), Johann Andre Forfang, Robert Johansson (obaj Norwegia), Daniel Huber (Austria) oraz Tilen Bartol (Słowenia).

Na 13. pozycji znalazł się kolejny z podopiecznych trenera Stefana Horngachera, Piotr Żyła (139,5 / 132,5 m). W trzeciej dziesiątce stawki wylądowali nasi kolejni reprezentanci. 21. był Maciej Kot (132,5 / 129,5 m), a 23. Jakub Wolny (125,0 / 135,5 m).

Wyniki pierwszej serii >>>

Wyniki serii finałowej >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz