You are currently viewing Znamy skład reprezentacji Polski na FIS Cup w Rastbuechl (aktualizacja)

Znamy skład reprezentacji Polski na FIS Cup w Rastbuechl (aktualizacja)

Pawel.Wasek Bartosz.Czyz MP.Szczyrk.2016 fot.Julia .Piatkowska - Znamy skład reprezentacji Polski na FIS Cup w Rastbuechl (aktualizacja)W cieniu rozpoczynających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang, odbędą się konkursy „trzeciej ligi” w niemieckim Rastbuechl. Trener Maciej Maciusiak powołał  na kolejne zmagania FIS Cup czterech zawodników. Na Baptist Kitzlinger Schanze wystartują polscy skoczkowie, którzy reprezentowali nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

 
Maciej.Maciusiak Tomasz.Pilch fot.PZN  300x200 - Znamy skład reprezentacji Polski na FIS Cup w Rastbuechl (aktualizacja)
Maciej Maciusiak i Tomasz Pilch (fot. PZN)

Na zawody FIS Cup, które odbędą się w dniach 10-11 lutego (sobota i niedziela) w Niemczech, pierwotnie miała udać się czwórka „biało-czerwonych”: Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch i Paweł Wąsek. Podopieczni Macieja Maciusiaka w tym samym składzie w poprzednią sobotę wywalczyli piąte miejsce w konkursie drużynowym Mistrzostw Świata Juniorów w szwajcarskim Kanderstegu. Młodzi polscy skoczkowie byli nieco rozczarowani wynikami czempionatu. Zwłaszcza 17-letni siostrzeniec Adama Małysza, Tomasz Pilch, któremu do zdobycia brązowego medalu w konkursie indywidualnym zabrakło zaledwie 0,2 punktu. W najbliższy weekend skupią się już jednak na dobrym występie w konkursach "trzeciej ligi".

Aktualizacja: Ostatecznie w Niemczech biało-czerwone barwy będzie reprezentować trzech skoczków (Czyż, Juroszek i Pilch). Do Rastbuechl nie pojechał Paweł Wąsek, który nabawił się przeziębienia.

Przypomnijmy, że w ostatnich zmaganiach FIS Cup w słoweńskiej Planicy, które odbyły się 20 i 21 stycznia, polscy reprezentanci spisali się bardzo słabo. W sobotniej rywalizacji żaden z dziesięciu powołanych skoczków nie zakwalifikował się do rundy finałowej, a w niedzielę tylko dwóch zajęło miejsca w trzeciej dziesiątce (24. był Stanisław Biela, a 26. Krzysztof Miętus).

Zawody FIS Cup 2017/2018 w Niemczech pierwotnie miały odbyć się w Winterbergu. Pod koniec zeszłego roku organizatorzy zmienili jednak początkowe plany i zdecydowali, że konkursy ostatecznie zostaną rozegrane w Rastbuechl na skoczni Baptist Kitzlinger Schanze (K-74 / HS-78).

 

Skład Polski na FIS Cup w Rastbuechl:

  • Bartosz Czyż (15. miejsce w FIS Cup 2017/2018)
  • Paweł Wąsek (24. miejsce w FIS Cup 2017/2018)
  • Tomasz Pilch (52. miejsce w FIS Cup 2017/2018)
  • Kacper Juroszek (114. miejsce w FIS Cup 2017/2018)
 

Program FIS Cup w Rastbuechl:

10 lutego 2018 r. (sobota):

  • 08:30 – oficjalny trening
  • 15:30 – seria próbna
  • 17:30 – konkurs indywidualny

11 lutego 2018 r. (niedziela):

  • 08:30 – seria próbna
  • 10:00 – konkurs indywidualny
 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz