You are currently viewing PK Pań Brotterode: Iraschko-Stolz wygrywa konkurs, Iakovleva klasyfikację generalną

PK Pań Brotterode: Iraschko-Stolz wygrywa konkurs, Iakovleva klasyfikację generalną

Daniela Iraschko Stolz fot.Julia .Piatkowska - PK Pań Brotterode: Iraschko-Stolz wygrywa konkurs, Iakovleva klasyfikację generalnąPorywisty wiatr panujący na Inselbergschanze (HS-117) w znacznym stopniu utrudnił rozegranie konkursu Pucharu Kontynentalnego kobiet w niemieckim Brotterode. Skoczkiniom udało się poskakać tylko w jednej serii zawodów, w której zdecydowanie najlepsza okazała się Daniela Iraschko-Stolz. W klasyfikacji generalnej triumfowała Rosjanka Lidiia Iakovleva.

 

Seria próbna kobiet poprzedzająca konkursowe zmagania kobiet nie rozpoczęła się szczęśliwie. Już na samym początku pierwsze skoki zostały przełożone z godziny 13:30 na godzinę 13:45. O godzinie 13:45 została podana informacja, że seria próbna zostaje odwołana. Zbyt duży wiatr na skoczni Inselbergschanze (K-105 / HS-117) dawał się we znaki już podczas porannych treningów mężczyzn.

Losy konkursu w Brotterode zostały rozstrzygnięte już po pierwszej serii. Zgodnie z oczekiwaniami najlepsza okazała się w niej 34-letnia Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka w bardzo sprzyjających warunkach wietrznych (3,04 m/s pod narty) oddała skok na odległość 103 metrów. To już 41. zwycięstwo w zimowych zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze doświadczonej zawodniczki z Innsbrucka. Na drugiej pozycji znalazła się Lidiia Iakovleva, lądując na 95. metrze przy sprzyjającym wietrze o prędkości 2,75 m/s. Jednocześnie 16-letnia Rosjanka zapewniła sobie triumf w końcowej klasyfikacji generalnej żeńskiego Pucharu Kontynentalnego. Konkursowe podium uzupełniła doświadczona reprezentantka Francji, Julia Clair (97,5 m / 3,59 m/s pod narty), mająca za sobą udane występy także w Pucharze Świata.

W czołowej szóstce zameldowały się ponadto: Niemka Pauline Hessler (94,5 m), Rosjanka Anna Shpyneva (93,0 m) oraz kolejna z reprezentantek Sbornej, Aleksandra Barantceva (91,0 m).

Najwyżej sklasyfikowaną polską zawodniczką okazała się tym razem Kinga Rajda, której skok na 81 metrów pozwolił na zajęcie 16. pozycji. 21. miejsce zajęła z kolei Anna Twardosz (77,0 m). Na ostatniej, 28. pozycji sklasyfikowanych zostało ex aequo pięć zawodniczek, które uzyskały zerową notę. W tym gronie znalazły się dwie Polki - Kamila Karpiel (56,5 m) oraz Joanna Kil (47,0 m).

Pełne wyniki konkursu >>>

 

Dzisiejszy konkurs był ostatnim z sześciu w cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań w sezonie 2017/2018. Po zmaganiach w norweskim Notodden, słoweńskiej Planicy i niemieckim Brotterode najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej zgromadziła Rosjanka Lidiia Iakovleva, która tej zimy zajmowała odpowiednio 1., 2., 4., 5., 3. oraz 2. miejsce. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, która po absencji w Kraju Wikingów wygrała kolejne cztery konkursy zapisując na swoim koncie 400 punktów. Podium "generalki" uzupełniła kolejna zawodniczka zza naszej wschodniej granicy, Aleksandra Barantceva (382 pkt). Najwyżej sklasyfikowaną polską zawodniczką okazała się Magdalena Pałasz, która zajęła 13. miejsce z dorobkiem 84 punktów. Niżej uplasowały się: 25. Kamila Karpiel (48 pkt), 27. Joanna Kil (46 pkt), 27. Anna Twardosz (46 pkt) oraz 33. Kinga Rajda (40 pkt).

Pełna klasyfikacja generalna PK Pań 2017/2018 >>>

 

Bartosz Leja, Agata Bodak
informacja własna

 

 

Dodaj komentarz