You are currently viewing Dwie polskie skoczkinie na starcie FIS Cup w Villach
Anna Twardosz i Kinga Rajda (fot. Alicja Kosman / PZN)

Dwie polskie skoczkinie na starcie FIS Cup w Villach

Twardosz.Anna Rajda.Kinga fot.Alicja.Kosman.PZN - Dwie polskie skoczkinie na starcie FIS Cup w VillachStarty w międzynarodowych zawodach organizowanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej kontynuują nasze skoczkinie. W konkursach FIS Cup, które zostaną rozegrane w czasie najbliższego weekendu w austriackim Villach wezmą udział podopieczne trenera Sławomira Hankusa z grupy beskidzkiej polskiej kadry skoczkiń.

 

Już w czasie nadchodzącego weekendu na normalnym obiekcie Alpenarena HS-98 (K-90) zostaną rozegrane kolejne konkursy narciarskiej „trzeciej ligi”. W planach są zarówno konkursy kobiet, jak i zmagania mężczyzn. Nasz kraj będą reprezentować wyłącznie skoczkinie, ponieważ polscy skoczkowie w tym czasie wezmą udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal, a także cyklu LOTOS Cup w Zakopanem.

W Austrii wystartują dwie podopieczne trenera Sławomira Hankusa – Anna Twardosz oraz Kinga Rajda. Obie plasują się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej FIS Cup 2017/2018, odpowiednio na 7. i 9. miejscu. Lepsze wyniki w tym cyklu Polki uzyskiwały jednak nie zimą, a latem. Pierwsza z nich trzykrotnie wskakiwała wówczas do czołowej dziesiątki stawki, a drugiej udało się nawet wywalczył podium – była trzecie we wrześniu 2017 roku w rumuńskim Rasnovie. W poprzednich konkursach FIS Cup, które zostały rozegrane w pierwszej połowie lutego w niemieckim Rastbuechl, biało-czerwone również miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Twardosz plasowała się na 11. i 9. miejscu, a Rajdzie przypadła 15. i 11. pozycja. Dodajmy, że Polki wzięły udział także w inaugurujących cały cykl konkursach rozgrywanych również w Villach, jednak tam do czołowej dziesiątki raz wskoczyła tylko Twardosz, zajmując 9. lokatę.

Zimowe starty, po niezbyt udanej w ich wykonaniu kluczowej imprezie sezonu (Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanderstegu), są szansą na odwrócenie nie najlepszej passy.

 

Skład reprezentacji Polski na FIS Cup kobiet w Villach:

 • Anna Twardosz (7. miejsce w FC 2017/18)
 • Kinga Rajda (9. miejsce w FC 2017/18)
 

Program zawodów:

 • 24 lutego 2018 r. (sobota):
  • 09:00 – oficjalny trening kobiet i mężczyzn
  • 10:00 – seria próbna kobiet i mężczyzn
  • 11:00 – konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn
 • 25 lutego 2018 r. (niedziela):
  • 09:00 – seria próbna kobiet i mężczyzn
  • 10:30 – konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn
 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz