You are currently viewing FIS Cup Villach: Maylaender najlepszy w treningu, Słoweńcy na czele serii próbnej

FIS Cup Villach: Maylaender najlepszy w treningu, Słoweńcy na czele serii próbnej

Skoczek narciarski fot.Julia .Piatkowska - FIS Cup Villach: Maylaender najlepszy w treningu, Słoweńcy na czele serii próbnej

Niemiec Dominik Maylaender wygrał oficjalny trening przed konkursem na normalnej skoczni Alpenarena (K-90 / HS-98). W serii próbnej najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Słowenii. Pierwszy był Miha Kveder, a na drugim i trzecim miejscu uplasowali się jego rodacy: Rok Tarman i Jan Kus. Polscy skoczkowie nie startują w Villach.

Trening dla Maylaendera

W pierwszym treningu na Alpenarena wzięło udział zaledwie 35 z 65 zgłoszonych zawodników. Najdłuższy skok oddał Niemiec Dominik Maylaender (90 m). Na drugim miejscu uplasował się Fin Niko Kytoesaho z wynikiem 89 metrów. Trzecią lokatę ex aequo zajęli Niemiec Fabian Seidl i Słoweniec Rok Tarman (88,5 m).

Piąte miejsce zajęli z identyczną notą Rosjanin Kiril Kotik oraz kolejny z Niemców Justin Nietzel (obaj 87 metrów).

Na starcie nie pojawili się lider i wicelider FIS Cup, Austriacy Elias Tollinger i Markus Rupitsch.

Pełne wyniki treningu »

Słoweńcy w czołówce serii próbnej

Rundę próbną, w której wystąpił komplet zawodników, zdominowali Słoweńcy. Najdalej w serii poprzedzającej konkurs na Alpenarenie poszybował Miha Kveder (98 m). Drugi był Rok Tarman, który skoczył metr bliżej (97 m). Czołową trójkę uzupełnił ich kolega z reprezentacji, Jan Kus (94,5 m).

Czwartą lokatę zajął Austriak Noah Valtiner (93,5 m). Na piątym miejscu został sklasyfikowany Niemiec Julian Hahn z odległością 93 metrów.

Pełne wyniki serii próbnej »

Początek pierwszej serii konkursowej na Alpenarenie w Villach o godz. 10:30. Na starcie 65 skoczków z 13 krajów.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz