You are currently viewing FIS Cup Villach: Wygrana Pograjca, dobry występ Austriaków
Andraž Pograjc, fot. Katarzyna Służewska

FIS Cup Villach: Wygrana Pograjca, dobry występ Austriaków

Pograjc Andraz fot.Katarzyna.Sluzewska - FIS Cup Villach: Wygrana Pograjca, dobry występ Austriaków

W pierwszym konkursie Pucharu FIS w austriackim Villach (K-90 / HS-98) zwyciężył reprezentant Słowenii Andraz Pograjc. Drugie miejsce zajął Austriak Markus Schiffner, a na najniższym stopniu podium stanął jego rodak Jan Hoerl. W sobotnich zawodach „trzeciej ligi” bardzo dobrze spisywali się pozostali reprezentanci gospodarzy. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano ich jeszcze sześciu.

Słoweniec z prowadzeniem na półmetku

Liderem po pierwszej serii konkursowej był Andraz Pograjc (99,5 m). Tuż za nim, ze stratą 6 punktów plasował się trzeci skoczek serii próbnej, Jan Hoerl z Austrii (97 m). Trzecią pozycję zajmował kolejny z Austriaków Markus Schiffner, który również poszybował na 97 metrów. W najlepszej piątce znalazło się jeszcze ich dwóch rodaków: 4. Julian Wienerroither (95 m) i 5. Thomas Lackner (94 m).

Czołową dziesiątkę uzupełnili pozostali reprezentanci gospodarzy, w tym m.in. lider FIS Cup, Elias Tollinger, który po skoku na 93,5 m zajął 7. miejsce.

Pierwsza połowa zmagań „trzeciej ligi” na Alpenarenie została rozegrana z 7. belki startowej.

 

Pograjc zwycięża, Austriacy przeważają w „10”

W serii finałowej Andraz Pograjc skoczył 94,5 m i zdołał utrzymać prowadzenie. Słoweniec o 4 punkty wyprzedził autora najdłuższego skoku tej części konkursu, Markusa Schiffnera (96,5 m). Drugiej lokaty po pierwszej serii nie obronił Jan Hoerl. Austriak po próbie na 94 metry ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium.

Z ósmego miejsca po I serii na czwarte awansował Thomas Hofer (96 m). Na piątej pozycji ex aequo zostali sklasyfikowani kolejni przedstawiciele gospodarzy: Thomas Lackner (94 m) i Julian Wienerroither (93,5 m).

W czołowej dziesiątce zmieściło się jeszcze trzech reprezentantów Austrii. Ósmy był lider FIS Cup, Elias Tollinger (93 m).

Zawodnicy ponownie byli puszczani z 7. belki startowej.

Pełne wyniki konkursu »

 

Klasyfikacja generalna

Po sobotniej rywalizacji w Villach na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostaje Elias Tollinger. Austriak ma w swoim dorobku 657 punktów. Drugi jest jego rodak, Markus Rupitsch (564 punkty). Trzecie miejsce zajmuje Niemiec Dominik Maylaender, który do tej pory zgromadził 509 punktów. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest niestartujący w Austrii, Przemysław Kantyka – 4. lokata (395 punktów).

Pełna klasyfikacja »

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz