You are currently viewing FIS Cup Pań Villach: Goerlich najlepsza w serii próbnej, Twardosz w czołówce
Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

FIS Cup Pań Villach: Goerlich najlepsza w serii próbnej, Twardosz w czołówce

Twardosz Anna LMP.Szczyrk.2016 fot.Julia .Piatkowska - FIS Cup Pań Villach: Goerlich najlepsza w serii próbnej, Twardosz w czołówce

Niemka Luisa Goerlich wygrała serię próbną poprzedzającą drugi konkurs Pucharu FIS kobiet na skoczni normalnej w Villach (K-90 / HS-98). Drugie miejsce zajęła Słowenka Nika Kriznar, a trzecia była jej rodaczka Ursa Bogataj. Reprezentantki Polski pokazały się z niezłej strony. Anna Twardosz zajęła szóste, a Kinga Rajda dwunaste miejsce.

Luisa Goerlich zaprezentowała się najlepiej w serii próbnej. Oddała najdłuższy, 93-metrowy skok i wyprzedziła dwie Słowenki. Na drugiej lokacie uplasowała się Nika Kriznar (91 m), a trzecia była Ursa Bogataj (88,5 m). Bardzo dobre skoki pokazały kolejne dwie Niemki, Ulrike Graessler (85 m) i Pauline Hessler (84,5 m), które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Szóstą pozycję zajęła Anna Twardosz, która uzyskała 83 metry. Druga z Polek, Kinga Rajda, była 12. (77,5 m).

W serii próbnej wzięło udział 29 zawodniczek. Wszystkie skakały z 10. belki startowej.