You are currently viewing FIS Cup Villach: Zwycięstwo Eliasa Tollingera
Elias Tollinger, fot. Magdalena Janeczko

FIS Cup Villach: Zwycięstwo Eliasa Tollingera

Elias Tollinger Turniej.Beskidzki.Szczyrk.2017 fot.Magdalena.Janeczko - FIS Cup Villach: Zwycięstwo Eliasa Tollingera

Niedzielne zawody „trzeciej ligi” na skoczni Alpenarena w austriackim Villach (K-90 / HS-98) wygrał lider klasyfikacji generalnej Pucharu FIS, Elias Tollinger. Drugie miejsce zajął kolejny z reprezentantów gospodarzy, Thomas Lackner. Na najniższym stopniu podium wspólnie stanęli Austriak Mika Schwann oraz Niemiec Fabian Seidl.

 

I seria:

Pograjc Andraz fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - FIS Cup Villach: Zwycięstwo Eliasa Tollingera
Andraž Pograjc, fot. Katarzyna Służewska

Na półmetku niedzielnych zmagań w Villach na czele stawki plasował się lider FIS Cup, Elias Tollinger (97 m) z dwoma punktami przewagi nad Słoweńcem Andrazem Pograjcem. Triumfator sobotniego konkursu na Alpenarenie oddał najdłuższy skok w pierwszej serii – 98 metrów. Trzecią pozycję zajmował Niemiec Fabian Seidl, który z odległością 94 me tracił już dziewięć punktów do prowadzącego Tollingera.

Czwarty był Austriak Thomas Lackner (93 m), a piątą lokatę zajmowali Tim Fuchs z Niemiec (93,5 m) i kolejny z gospodarzy Maximilian Lienher (92,5 m).

 

II seria:

Tollinger Elias fot.Julia .Piatkowska 300x200 - FIS Cup Villach: Zwycięstwo Eliasa Tollingera
Elias Tollinger, fot. Julia Piątkowska

Choć Elias Tollinger w finale oddał krótszy skok, niż w I serii, ostatecznie zakończył zawody na pierwszej pozycji. Lider FIS Cup skoczył 93 metry i o 2,5 punktu wyprzedził kolegę z reprezentacji, Thomasa Lacknera. 25-letni Austriak po dobrym skoku na 96 metrów awansował z czwartej lokaty na drugi stopień podium. Do czołowej trójki wskoczył również kolejny z Austriaków Mika Schwann. Młody skoczek po najdłuższym skoku finału (98 m) awansował na podium z 17. pozycji! Swoje miejsce podzielił jednak z Niemcem Fabianem Seidlem (93 m), który tym samym obronił rezultat z I serii.

Na piątą lokatę spadł Słoweniec Andraz Pograjc (88,5 m), a w najlepszej szóstce znalazł się jeszcze jeden ze zwycięzców serii próbnej przed dzisiejszym konkursem, Austriak Jan Hoerl (92,5 m). W czołowej dziesiątce, podobnie jak wczoraj, dominowali gospodarze: 8. Markus Schiffner (92 m), 9. Julian Wienerroither (97 m) i 10. Maximilian Lienher (90 m) ex aequo ze Słoweńcem Aljazem Ostercem (93 m).

 

Pełne wyniki zawodów »

 

Obie serie konkursowe zostały przeprowadzone z 3. belki startowej.

 

Klasyfikacja generalna:

Po drugim konkursie w austriackim Villach w klasyfikacji generalnej FIS Cup na prowadzeniu umocnił się Elias Tollinger (757 punktów). Kolejne punkty zdobyli również wicelider Markus Rupitsch (580 punktów) i trzeci w punktacji Dominik Maylaender (514 punktów).

Mimo nieobecności w Austrii Przemysław Kantyka utrzymał 4. miejsce z dorobkiem 395 punktów.

Pełna klasyfikacja »

 

Kolejne zawody Pucharu FIS odbędą się wdniach 9-11 marca w japońskim Sapporo.

 

  

informacja własna

 

Dodaj komentarz