You are currently viewing PŚ Lahti: 12 ekip na starcie drużynówki, Polacy w „olimpijskim” składzie (LIVE)
Polscy skoczkowie z medalami w Pjongczangu, od lewej: Hula, Kubacki, Kot, Stoch (fot. archiwum portalu)

PŚ Lahti: 12 ekip na starcie drużynówki, Polacy w „olimpijskim” składzie (LIVE)

Hula Kubacki Kot Stoch PyeongChang.2018 fot.MB  - PŚ Lahti: 12 ekip na starcie drużynówki, Polacy w "olimpijskim" składzie (LIVE)Przed skoczkami kolejny w tym sezonie drużynowy konkurs Pucharu Świata. W sobotę 12 reprezentacji zmierzy się na dużej skoczni Salpausselkä (K-116 / HS-130) w fińskim Lahti. Na starcie pojawią się oczywiście także medaliści olimpijscy – Norwegowie, Niemcy i Polacy. Trener Stefan Hornagcher postawił na sprawdzoną ekipę z PyeongChang.

 

Program sobotnich zmagań drużynowych:

  • 3 marca 2018 r. (sobota):
    • 15:30 – seria próbna
    • 16:30 – konkurs drużynowy (TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com >>>)

Tekstowa relacja LIVE (FIS) widnieje poniżej.

 

Drużynowej batalii ciąg dalszy

Przed skoczkami narciarskimi już piąty w tym sezonie drużynowy konkurs Pucharu Świata. Do tej pory trzykrotnie na najwyższym stopniu podium plasowali się Norwegowie (w Wiśle, Ruce i Tititsee-Neustadt), a raz, w Zakopanem najlepsi okazali się Polacy. Ponadto na podium wskakiwali Austriacy, Niemcy, a także Japończycy. Za nami są już także dwa drużynowe konkursy rangi mistrzowskiej. Podczas styczniowych Mistrzostw Świata w lotach w Oberstdorfie triumfowali reprezentanci Kraju Wikingów przed Słoweńcami oraz biało-czerwonymi. W zakończonych niedawno Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang po złoto także sięgnęli norwescy podopieczni trenera Alexandra Stoeckla, srebro powędrowało do niemieckich skoczków trenowanych przez Wernera Schustera, a brąz przypadł w udziale Polakom startującym pod skrzydłami trenera Stefana Horngachera.

Dodajmy, że w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów na prowadzeniu znajdują się świetnie i bardzo równo dysponowani tej zimy Norwegowie, którzy mają na swoim koncie 4149 punktów. Drugie miejsce zajmują Niemcy (3890 pkt), a trzecie Polacy (3414 pkt).

Pełna klasyfikacja generalna PN 2017/2018 >>>

Przypomnijmy, że przed rokiem w Lahti odbyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. W drużynowej rywalizacji na dużej skoczni po złoty medal sięgnęli polscy skoczkowie, którzy na podium wyprzedzili Norwegów i Austriaków. Czy także i w tym roku biało-czerwoni pokażą wielką klasę i będą w stanie odnieść zwycięstwo? W ekipie trenera Horngachera na dzisiejszy konkurs znaleźli się: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. To właśnie ta czwórka zmierzy się ze znajdującymi się w znakomitej formie Norwegami oraz Niemcami. Do walki o podium włączą się zapewne także Austriacy, a o niespodzianki mogą się postarać Słoweńcy i Japończycy. Na starcie dzisiejszego konkursu zobaczymy łącznie 12 drużyn. Poza wymienionymi będą to: Szwajcarzy, Rosjanie, Finowie, Amerykanie, Włosi i Kazachowie.

Przypomnijmy, że areną dzisiejszych zmagań jest duży obiekt Salpausselkä (K-116 / HS-130) w fińskim Lahti. Jego oficjalny rekord od czasu zeszłorocznych mistrzostw świata należy do Norwega Johanna Andre Forfanga, który poszybował wówczas 138 metrów.

Podczas sobotniego konkursu zawodnikom będzie towarzyszyć bardzo mroźna temperatura, która może przekraczać -10 stopni Celsjusza. Przeszkodą w rozegraniu sprawiedliwej rywalizacji nie powinien być jednak wiatr, które prędkość nie powinna przekraczać 1 m/s.

 

Tekstowa relacja LIVE (FIS):

 

 

Lista startowa konkursu drużynowego:

BIB
zawodnik
kraj
1. grupa
1
Konstantin Sokolenko
KAZ
2
Roberto Dellasega
ITA
3
William Rhoads
USA
4
Antti Aalto
FIN
5
Alexey Romashov
RUS
6
Gregor Deschwanden
SUI
7
Yukiya Sato
JPN
8
Anze Lanisek
SLO
9
Stefan Kraft
AUT
10
Maciej Kot
POL
11
Karl Geiger
GER
12
Andreas Stjernen
NOR
2. grupa
1
Sabirzhan Muminov
KAZ
2
Davide Bresadola
ITA
3
Casey Larson
USA
4
Andreas Alamommo
FIN
5
Denis Kornilov
RUS
6
Sandro Hauswirth
SUI
7
Taku Takeuchi
JPN
8
Nejc Dezman
SLO
9
Gregor Schlierenzauer
AUT
10
Stefan Hula
POL
11
Markus Eisenbichler
GER
12
Daniel Andre Tande
NOR
3. grupa
1
Alexey Korolev
KAZ
2
Sebastian Colloredo
ITA
3
Michael Glasder
USA
4
Jarkko Maeaettae
FIN
5
Mikhail Nazarov
RUS
6
Killian Peier
SUI
7
Junshiro Kobayashi
JPN
8
Tilen Bartol
SLO
9
Clemens Aigner
AUT
10
Dawid Kubacki
POL
11
Richard Freitag
GER
12
Johann Andre Forfang
NOR
4. grupa
1
Marat Zhaparov
KAZ
2
Alex Insam
ITA
3
Kevin Bickner
USA
4
Janne Ahonen
FIN
5
Evgeniy Klimov
RUS
6
Simon Ammann
SUI
7
Ryoyu Kobayashi
JPN
8
Jernej Damjan
SLO
9
Michael Hayboeck
AUT
10
Kamil Stoch
POL
11
Andreas Wellinger
GER
12
Robert Johansson
NOR
 

Informacje z naszego Twittera:

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz