You are currently viewing LOTOS Cup 2018: Skoczkowie zakończyli sezon zimowy!

LOTOS Cup 2018: Skoczkowie zakończyli sezon zimowy!

Krzysztof.Mietus.Krzysztof.Leja .Andrzej.Stekala.Lotos .Cup .2018.fot . PZN - LOTOS Cup 2018: Skoczkowie zakończyli sezon zimowy!

W sobotni słoneczny i zimowy dzień na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie narciarscy zakończyli tegoroczną edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018. Ten dzień był wyjątkowy zawodników, którzy po raz pierwszy w karierze stanęli na najwyższym stopniu podium (T. Dyduch i K. Juroszek).

 

10-letni Tymoteusz Dyduch w finałowym konkursie LOTOS Cup 2018 oddał dwa bardzo dobre skoki na odległość 42,5 oraz 42 metry i tym samym po raz pierwszy w historii startów w zawodach tego cyklu wywalczył złoty medal. – Można powiedzieć, że w tegorocznej edycji LOTOS Cup w idealnym momencie wystrzeliłem z formą. Inni zawodnicy są ode mnie dwa lata starsi, ale to mi nie przeszkadza, aby z nimi wygrywać – mówi uśmiechnięty Tymoteusz Dyduch. – W przyszłym roku może być już tylko lepiej, bo starsi koledzy przejdą to kategorii wyżej, a w tym roczniku 2006 są bardzo dobrzy skoczkowie, dlatego mam nadzieję, że coraz częściej będę teraz stawał na najwyższym stopniu podium – dodaje. – Zdecydowanie te finałowe zawody w Szczyrku były dla mnie najlepszymi w tym sezonie. Tutaj wszyscy bardzo dobrze skaczą i trudno było wygrać. Dzień wcześniej zająłem czwarte miejsce i nie byłem z tego powodu szczęśliwy, ale teraz jest zwycięstwo i bardzo się z tego cieszę – podkreśla zadowolony podopieczny Jarosława Koniora. – W finałowych zawodach moje skoki nie były jednak perfekcyjnie, bo troszkę podjeżdżało na progu i za bardzo do góry się odbijałem.

Jednak warunki były w miarę równo, bo wiało w jednym kierunku, dlatego te moje błędy nie wpłynęły żle na mój wynik – wyjaśnia 10-latek. W niedzielę reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra będzie jeszcze rywalizował w kombinacji norweskiej. – Bardzo lubię kombinację norweską i tam również powalczę o jak najlepsze miejsce. Uwielbiam biegać i dobrze mi to wychodzi. Uważam, że zarówno w skokach, jak i w biegach mam takie same szanse – podsumowuje Dyduch.

Pół punktu za nim uplasował się Mikołaj Wantulok z klubu WSS Wisła, który w pierwszej serii uzyskał 42 metry, a w finale wylądował pół metra dalej. Brązowy medal w kategorii Junior E zdobył zwycięzca klasyfikacji generalnej – Wiktor Szozda, który podobnie jak Wantulok reprezentuje barwy wiślańskiego klubu.

Pierwsze zwycięstwo w zawodach LOTOS Cup odniósł również Kacper Juroszek z klubu WSS Wisła. – Sobotni konkurs był przeprowadzony w miarę równych warunkach. Jeżeli chodzi o moje skoki, to nie były one najlepsze, szczególnie ten drugi, ponieważ był on spóźniony. Bylem bardzo zaskoczony wygraną w tym konkursie, a zarazem byłem bardzo szczęśliwy, że zwyciężyłem – opowiada podopieczny Macieja Maciusiaka.

Zawodnik juniorskiej reprezentacji po skokach na odległość 97,5 oraz 91,5 metrów również o pół punktu pokonał dwóch skoczków narciarskich z klubu LKS Klimczok Bystra. Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Szymon Pawłowski oraz Karol Niemczyk.

 

Najlepsi zawodnicy finałowego konkursu LOTOS Cup 2018:

 • Junior E
 1. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)
 2. Mikołaj Wantulok (WSS Wisła)
 3. Wiktor Szozda (WSS Wisła)
 • Młodziczki
 1. Tamara Mesikova (Słowacja)
 2. Pola Bełtowska (AZS Zakopane)
 3. Marcelina Bełtowska (AZS Zakopane)
 • Junior D
 1. Danil Vassilyev (Kazachstan)
 2. Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane)
 3. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)
 • Juniorki
 1. Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)
 2. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
 3. Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
 • Junior C
 1. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
 2. Arkadiusz Jojko (WSS Wisła)
 3. Krystian Zygmuntowicz (LKS Poroniec Poronin)
 • Junior B
 1. Kacper Juroszek (WSS Wisła)
 2. Szymon Pawłowski (LKS Klimczok Bystra) i Karol Niemczyk (LKS Klimczok Bystra)
 • Junior A
 1. Damian Skupień (TS Wisła Zakopane)
 2. Dominik Kastelik (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
 3. Wiktor Pękala (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
 • Senior
 1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane)
 2. Krzysztof Miętus (AZS Zakopane)
 3. Andrzej Stękała (AZS Zakopane)

 

komunikat pasowy PZN

Dodaj komentarz