You are currently viewing Kolejny turniej w ramach Pucharu Świata. „Planica 7” zakończy obecny sezon

Kolejny turniej w ramach Pucharu Świata. „Planica 7” zakończy obecny sezon

Planica Letalnica WC.2015 fot.Julia .Piatkowska - Kolejny turniej w ramach Pucharu Świata. "Planica 7" zakończy obecny sezon

Ostatnie kilka sezonów przyzwyczaiło nas do tego, że w ramach Pucharu Świata odbywał się przede wszystkim jeden specjalny turniej z wydzieloną klasyfikacją – mający wieloletnie tradycje Turniej Czterech Skoczni. Ostatnimi czasy organizatorzy zawodów zaczynają prześcigać się w wymyślaniu kolejnych wydarzeń tego typu. Do Raw Air i Willingen Five dołączyć ma „Planica 7”.

 

O nowym turnieju poinformowała słoweńska telewizja RTV SLO. Zwycięzca otrzymać ma nagrodę w postaci 20 tysięcy franków szwajcarskich. Na razie nie są jednak znane żadne inne szczegóły. Można jednak domyślać się, że na klasyfikację „Planicy 7” będą składały się skoki z wszystkich trzech konkursów (dwa indywidualne i jeden drużynowy) oraz z kwalifikacji do pierwszych zawodów (ostatni konkurs odbędzie się bez kwalifikacji, jako finał PŚ z udziałem 30 najlepszych skoczków sezonu). Łącznie daje to 7 ocenianych serii. 

W ramach trwającego sezonu Pucharu Świata odbyły się już dwa turnieje, składające się z kilku pucharowych konkursów: 66. Turniej Czterech Skoczni oraz premierowy Willingen Five. W zbliżający się weekend rozpocznie się druga edycja norweskiego Raw Air.

Przed laty w kalendarzu PŚ znajdowały się m.in. Turniej Szwajcarski i Turniej Nordycki. Nowe turnieje wydają się jednak bardziej wymagające dla zawodników i oferują wysokie nagrody pieniężne dla najlepszych.

 

źródło: rtvslo.si

 

Dodaj komentarz