You are currently viewing „Wokół Skoczni”: ul. Stefana Krafta, wypadek drogowy Prevca, Forfang reżyserem
Stefan Kraft (fot. Bartosz Leja)

„Wokół Skoczni”: ul. Stefana Krafta, wypadek drogowy Prevca, Forfang reżyserem

DSC 0239 6329 - "Wokół Skoczni": ul. Stefana Krafta, wypadek drogowy Prevca, Forfang reżyserem

Dłuższe wolne po Igrzyskach sprzyjało intensywnemu rozwojowi wydarzeń w pozasportowej sferze życia skoczków. Forfang spróbował sił w roli reżysera klipów muzycznych, Maciej Kot kontynuował przygodę z gitarą. Rozluźnienie udzieliło się też Domenowi Prevcowi, który spowodował kolizję drogową. Ulicą swojego imienia cieszyć się mógł natomiast Stefan Kraft.

 

1. Chłopak z gitarą

Mało kto wie, że oprócz pasji sportowych, Maciej Kot rozwija też zainteresowania muzyczne. Zakopiańczyk odwiedził ostatnio salon muzyczny Rock’n Roll w Łodzi, gdzie wybrał dla siebie nową gitarę. Z niecierpliwością czekamy na próbkę umiejętności Maćka!

 

2. Reżyseria: Johann Andre Forfang

Z kolei o reżyserskich umiejętnościach Johanna Andre Forganga słyszeliśmy nie raz. Zawodnik z Tromsoe nie poprzestał jednak na filmikach ze zgrupowań kadry skoczków. Ostatnio 22-latek zaangażował się w realizację klipów muzycznych.

 

3. Morgernster na rozdaniu Laureusów

Gościem prestiżowej gali Laureus World Sport Awards 2018 był Thomas Morgenstern. Podczas uroczystości po raz 18. nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy i drużyny ubiegłego roku. Wśród laureatów znaleźli się: Roger Federer i Serena Williams.

 

What an honor to be part of the @laureussport World Sport Awards 2018. Great evening and great winners! #sportforgood #sneakersforgood #laureus18

Post udostępniony przez Thomas Morgenstern (@thomasmorgenstern)

 

4. Skok po tort

Powrót Andreasa Wellingera z Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang zbiegł się w czasie z urodzinami jego partnerki. Zakochani świętowali w gronie przyjaciół, którzy przygotowali na tę okazję wyjątkowy tort.

 

Cake for Laura and Andi So sweet @andreaswellinger @laurateresak

Post udostępniony przez Milka Boy (@andreaswellingerfanpage)

 

5. Ulica S. Krafta

Obecny lider austriackiej kadry doczekał się ponoć ulicy swojego imienia. W którym mieście zlokalizowana jest ul. Stefana Krafta i czy rzeczywiście istnieje? Te pytania pozostawiamy do zweryfikowania czytelnikom.

 

Did you ever visit the Stefan-Kraft-Road?? #kraftstefan #proud #hometown #skijumping #fans #jumpandreach

Post udostępniony przez JumpandReach (@jumpandreach)

 

6. Moda w japońskim wydaniu

Taku Takeuchi już od pierwszych lat życia syna stara się zarażać go pasją do mody. Japończyk pokazuje się z potomkiem w starannie dopracowanych stylizacjach. Czy malec przejmie od taty również zamiłowanie do sportu?

 

Last one month! 最終ピリオド。約1ヶ月行ってきます♫ってもうフィンランド着いたけどね # #finland #suomi #lastonemonth #skijumping #fisworldcup #フィンランド #後1ヶ月 #短い #頑張る #takutakeuchi #竹内択

Post udostępniony przez Taku Takeuchi (@taqtakeuchi)

 

7. Najzabawniejszy skoczek

Nieoficjalne miano jednego z najzabawniejszych współczesnych skoczków można przypisać "królowi Twittera", Mackenziemu Boyd-Clowesowi. Rodzime media pokusiły się o zestawienie 10 kultowych już tweetów jego autorstwa. Mnóstwo śmiechu gwarantowane!

 

8. "Schlieri" na puszce RedBulla

12 lat temu Gregor Schlierenzauer został ambasadorem marki RedBull. W tym roku utytułowany Austriak doczekał się własnej, spersonalizowanej puszki z dodającym skrzydeł napojem. Na razie produkt dostępny jest tylko w Austrii.

 

Can not really describe how blessed and thankful I am, to receive my „own“ signature can of Redbull. Really amazing. It is such a pleasure to experience your great support also in these less successful days with the challenges I had to overcome during the past. Thank you to all of you and especially to the @redbull family and friends, to the inspiring and creative people behind the company! I am fully motivated to continue my way. #givesmewings #givesyouwings #redbull #myowncan #thankyousomuch #bestsponsorever

Post udostępniony przez GREGOR SCHLIERENZAUER (@gregorschlierenzauer)

 

9. Koniec kariery Rhoadsa

Wraz z ostatnimi dniami IO koniec kariery w snowboardzie ogłosił... William Rhoads. Kiedy ta przygoda zaczęła się dzisiejszego popołudnia, nie wiedziałem dokąd mnie zaprowadzi. Ciężko powiedzieć "do widzenia" - żartobliwie napisał Amerykanin.

 

Really hard to say goodbye but I would like to take this opportunity to announce my retirement from snowboarding. A lot of ups and downs along the way but if there’s anything that the last hour and 45 minutes has taught me it’s to smile through it all! When I began this journey this afternoon, I didn’t know what to expect and never really thought I would be standing where I am.. A humbling journey to say the least! I would also like to take the time to thank my friends and family for supporting me through it all! ✌️ #goodbyeandthankyou #jk

Post udostępniony przez Will Rhoads (@will_rhoads)

 

10. Słoweński demon szos

W grudniu najmłodszy z braci Prevc wziął udział w reklamie marki Ford. Domen otrzymał również własny samochód, jednak niedługo cieszył się autem. Kilka dni temu Słoweniec spowodował niegroźną kolizję. Na szczęście skończyło się na mandacie i paru wgnieceniach.

 

Zebrała: Magdalena Janeczko

Źródła: Instagram / Twitter / Facebook / informacja własna

Dodaj komentarz