You are currently viewing Dwie zmiany w austriackim składzie przed turniejem Raw Air

Dwie zmiany w austriackim składzie przed turniejem Raw Air

Austria.Austriacy Hayboeck.Kraft .Huber .Aigner fot.Julia .Piatkowska - Dwie zmiany w austriackim składzie przed turniejem Raw AirW drugiej edycji turnieju Raw Air wystartuje sześciu reprezentantów Austrii. Trener Heinz Kuttin po konkursach w Lahti wprowadził zmiany w składzie drużyny. Do Norwegii nie pojadą Manuel Fettner i Clemens Leitner. W piątkowych kwalifikacjach w  Oslo wezmą udział natomiast Daniel Huber i po raz pierwszy w tegorocznym Pucharze Świata, Philipp Aschenwald.  

 

Austriaccy skoczkowie w obecnym sezonie Pucharu Świata prezentują się wyjątkowo słabo, ale w ostatnich pucharowych zmaganiach w fińskim Lahti mieli małe powody do radości. W sobotnim konkursie drużynowym Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, Clemens Aigner i Michael Hayboeck walczyli o najniższy stopniu podium. Ostatecznie podopieczni Heinza Kuttina (po słabszym 113-metrowym skoku Aignera) musieli uznać wyższość mistrzów olimpijskich, Norwegów i zakończyli rywalizację na czwartej lokacie. W niedzielę jednak na trzeciej pozycji uplasował się zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie, Stefan Kraft. – Cieszę się, że moi zawodnicy radzą sobie coraz lepiej technicznie i mamy w końcu miejsce w czołowej trójce. Stefan pokazał swoje umiejętności i sportowy upór. W konkursie drużynowym niestety nie udało się wskoczyć na podium, bo nie oddaliśmy ośmiu bardzo dobrych skoków – ocenił Heinz Kuttin. Warto dodać, że trzecie miejsce 24-latka to pierwsze podium dla Austriaków w Pucharze Świata w 2018 roku (Kraft najbliżej podium był w Bischofshofen – zajął wtedy 4. pozycję).

Dwukrotny mistrz świata z Lahti z 2017 roku udaje się więc w dobrym nastroju na norweski turniej. Dodatkową motywacją dla Krafta może być szansa na obronę trofeum wywalczonego w premierowej edycji Raw Air 2017. Powołanie na te wymagające zawody otrzymali również Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer i Clemens Aigner. Pierwszy z nich roku temu w klasyfikacji generalnej całego cyklu został sklasyfikowany na 12. lokacie, a utytułowany „Schlieri” był 28. Dla zwycięzcy Pucharu Kontynentalnego 2016/2017, Aignera będzie to debiut na tej imprezie.

Sztab szkoleniowy zdecydował, że konkursy na czterech skoczniach w Norwegii odpuszczą Manuel Fettner i Clemens Leitner, którzy najsłabiej spisali się w miniony weekend w Lahti (byli kolejno 28. i 44). W austriackim składzie pod ich nieobecność pojawią się Daniel Huber i Philipp Aschenwald. Obaj zawodnicy dostali pierwszą szansę występu w Raw Air. Dla 23-letniego Aschenwalda będzie to także debiut w obecnym sezonie PŚ. Starszy z braci Huber startował już m.in. w inauguracyjnym konkursie PŚ 2017/2018 w Wiśle (19 listopada) i w Willingen (3 lutego), gdzie plasował się w najlepszej dziesiątce (był kolejno 6. i 9.). Obaj dołączyli do austriackiej drużyny dzięki dobrym występom w Pucharze Kontynentalnym. W ostatnich zawodach w norweskiej Renie (3 i 4 marca) zajęli odpowiednio 5. i 7. oraz 5. i 4. miejsce.

Zeszłoroczne zawody w Oslo rozpoczynające pierwszą edycję Raw Air były bardzo szczęśliwe dla Austriaków: triumfowali w konkursie drużynowym, a Stefan Kraft wygrał indywidualne zmagania. Michael Hayboeck i Gregor Schlierenzauer zostali sklasyfikowani kolejno na 15. i 20. pozycji.

 

Skład reprezentacji Austrii na Raw Air:

  • Stefan Kraft (6. miejsce w PŚ 2017/2018)
  • Michael Hayboeck (23. miejsce w PŚ 2017/2018)
  • Daniel Huber (27. miejsce w PŚ 2017/2018)
  • Clemens Aigner (28. miejsce w PŚ 2017/2018)
  • Gregor Schlierenzauer (36. miejsce w PŚ 2017/2018)
  • Philipp Aschenwald
 

źródło: laola1.at

 

Dodaj komentarz