You are currently viewing PŚ Oslo: Dziś konkurs indywidualny, czy Stoch potwierdzi dominację? (LIVE)

PŚ Oslo: Dziś konkurs indywidualny, czy Stoch potwierdzi dominację? (LIVE)

Oslo Holmenkollbakken fot.S.Piwowar - PŚ Oslo: Dziś konkurs indywidualny, czy Stoch potwierdzi dominację? (LIVE)Po prologu i zmaganiach drużynowych, w Oslo-Holmenkollen nadszedł czas na konkurs indywidualny, którego wyniki zostaną wliczone zarówno do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jak i do norweskiego turnieju Raw Air. Zdecydowanym faworytem rywalizacji jest brylujący ostatnio niemal w każdej serii reprezentant Polski, Kamil Stoch.

 

Program zawodów w Oslo:

  • 11 marca 2018 r. (niedziela):
    • 13:05 – seria próbna
    • 14:20 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com >>>)

Tekstowa relacja LIVE (FIS) będzie dostępna na SkokiPolska.pl, poniżej.

 

Czy Stoch pozostanie liderem Raw Air?

Za skoczkami są już trzy turniejowe rundy, które zostały rozegrane podczas piątkowego prologu, a także wczorajszych zmagań drużynowych. Przypomnijmy, że sobotni konkurs zdominowali Norwegowie, którzy wygrali po raz czwarty w tym sezonie. Drugie miejsce zajęli Polacy, a na najniższy stopień podium wskoczyli ostatecznie Austriacy, tuż przed Niemcami. Bardzo istotne były jednak także indywidualne osiągnięcia. Najwyższą notę uzyskał Kamil Stoch, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Raw Air i ma obecnie 428,8 punktu. Tuż za nim znajduje się norweski faworyt gospodarzy Robert Johansson (421,3 pkt), a trzecie miejsce zajmuje Johann Andre Forfang (408,0 pkt). Kolejnym wysoko klasyfikowanym reprezentantem naszego kraju jest Dawid Kubacki, który zajmuje piątą lokatę z dorobkiem 402,8 punktu.

Pełne aktualna klasyfikacja generalna i terminarz Raw Air 2018 >>>

Dodajmy, że skoczkowie powalczą dzisiaj także o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018. W niej również na czele stawki znajduje się Stoch, który ma na swoim koncie 963 punkty i dość wyraźnie wyprzedza Niemców, Richarda Freitaga (836 pkt) i Andreasa Wellingera (768 pkt). Liderami Pucharu Narodów są z kolei Norwegowie (4955 pkt), drugie miejsce zajmują Niemcy (4718 pkt), a trzecie Polacy (4316 pkt).

Pełne aktualne klasyfikacje generalnej PŚ i PN 2017/2018 oraz terminarz zmagań >>>

W czasie dzisiejszego konkursu indywidualnego w Oslo-Holmenkollen skoczkowie wezmą udział w czwartej i piątej serii norweskiego tournée. Na starcie pojawi się 50 skoczków z 14 krajów, wśród których będzie także pięciu reprezentantów Polski (Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Jakub Wolny). Zabraknie Macieja Kota, który nie przebrnął piątkowych kwalifikacji.

Areną zmagań będzie oczywiście duży obiekt Holmenkollbakken (K-120 / HS-134) w stolicy Norwegii. Jego oficjalny rekord należy do Austriaka Andreasa Koflera, który podczas pucharowych zmagań w 2011 roku poszybował tam 141 metrów. Jeszcze dłuższym skokiem może się pochwalić Anders Jacobsen, który podczas krajowego czempionatu osiągnął aż 142,5 metra.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego konkursu indywidualnego Raw Air (PŚ) w Oslo najlepszym zawodnikiem okazał się Austriak Stefan Kraft, a dwie kolejne lokaty zajęli Niemcy – Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler.

Więcej informacji o skoczni w Oslo i zawodach PŚ na niej rozgrywanych >>>

Pogoda: Podczas dzisiejszych zmagań w norweskiej stolicy, zawodnikom mogą towarzyszyć opady śniegu, podczas których temperatura będzie oscylować w granicach -1 stopnia Celsjusza. Według prognoz wiatr może powiać mocniej niż wczoraj – jego prędkość może przekraczać 3 m/s, co na szczególnie wyczulonym na aurę obiekcie na wzgórzu Holmenkollen może w pewnym stopniu wpływać na wyniki rywalizacji.

 

Lista startowa konkursu:

BIB
zawodnik
kraj
1
Robin Pedersen
NOR
2
Joacim Oedegaard Bjoereng
NOR
3
Tom Hilde
NOR
4
Andreas Schuler
SUI
5
Anze Lanisek
SLO
6
Andreas Wank
GER
7
Philipp Aschenwald
AUT
8
Sebastian Colloredo
ITA
9
Jonathan Learoyd
FRA
10
Vladimir Zografski
BUL
11
Alex Insam
ITA
12
Evgeniy Klimov
RUS
13
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
14
Roman Koudelka
CZE
15
Killian Peier
SUI
16
Yukiya Sato
JPN
17
Kevin Bickner
USA
18
Marius Lindvik
NOR
19
Jakub Wolny
POL
20
Nejc Dezman
SLO
21
Gregor Schlierenzauer
AUT
22
Gregor Deschwanden
SUI
23
Constantin Schmid
GER
24
Timi Zajc
SLO
25
Clemens Aigner
AUT
26
Noriaki Kasai
JPN
27
Daniel Huber
AUT
28
Ryoyu Kobayashi
JPN
29
Tilen Bartol
SLO
30
Michael Hayboeck
AUT
31
Halvor Egner Granerud
NOR
32
Simon Ammann
SUI
33
Stephan Leyhe
GER
34
Peter Prevc
SLO
35
Karl Geiger
GER
36
Piotr Żyła
POL
37
Jernej Damjan
SLO
38
Stefan Hula
POL
39
Andreas Stjernen
NOR
40
Anders Fannemel
NOR
41
Dawid Kubacki
POL
42
Robert Johansson
NOR
43
Junshiro Kobayashi
JPN
44
Markus Eisenbichler
GER
45
Stefan Kraft
AUT
46
Johann Andre Forfang
NOR
47
Daniel Andre Tande
NOR
48
Andreas Wellinger
GER
49
Richard Freitag
GER
50
Kamil Stoch
POL
 

Tekstowa relacja LIVE (FIS):

 

 

Informacje z naszego Twittera:

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz