You are currently viewing Apoloniusz Tajner: Horngacher zostaje. Odmówił Austriakom

Apoloniusz Tajner: Horngacher zostaje. Odmówił Austriakom

Apoloniusz.Tajner Stefan.Horngacher PZN fot.Bartosz.Leja  - Apoloniusz Tajner: Horngacher zostaje. Odmówił Austriakom

Wygląda na to, że Stefan Horngacher pozostanie szkoleniowcem reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Tak przynajmniej wynika ze słów prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera. Na antenie radia zapinamypasy.pl Tajner stwierdził, że Austriak w tej sprawie „musi jeszcze tylko porozmawiać z żoną”.

 

Tajner Apoloniusz Wisla.press .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Apoloniusz Tajner: Horngacher zostaje. Odmówił Austriakom
Apoloniusz Tajner, fot. Julia Piątkowska

Choć nowy kontrakt ze Stefanem Horngacherem nie został jeszcze podpisany, prezes Tajner nie ma już żadnych wątpliwości, że austriackiego szkoleniowca uda się zatrzymać w naszym kraju. – Mogę powiedzieć, że mamy go. Wszystko już omówiliśmy. Poprosił jednak jeszcze o czas do zawodów Planicy. Musi wrócić do domu, porozmawiać z żoną. Gdyby odpowiedział od razu „tak, zgoda”, to mógłby mieć w domu nieprzyjemności (śmiech). Mogę też ujawnić, że Stefan dostał od szefa austriackiego związku propozycję objęcia ich kadry i ją odrzucił – powiedział działacz.

 

Zyla Horngacher Stoch 65.TCS fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Apoloniusz Tajner: Horngacher zostaje. Odmówił Austriakom
Stefan Horngacher z zawodnikami, fot. Julia Piątkowska

Tajner konsultował przedłużenie kontraktu m.in. z dyrektorem ds. skoków i kombinacji w PZN-ie Adamem Małyszem oraz z samymi zawodnikami kadry. – Zapytałem Kamila [Stocha, przyp. red.] w Pjongczangu: Stefan zostanie z nami? Chcielibyście jakiejś zmiany? Kamil odpowiedział, że to pytanie retoryczne. – powiedział prezes federacji. Pierwsze rozmowy na temat pozostania Horngachera z kadrą odbyły się jeszcze… przed sezonem. – Rozmawialiśmy już w lipcu, zasygnalizowaliśmy chęć współpracy bez względu na to, jak zakończy się sezon olimpijski. A sezon jest naprawdę świetny – przyznał były trener polskiej ekipy.

 

Pierwsze bardziej szczegółowe ustalenia miały miejsce w trakcie igrzysk olimpijskich w Korei. – Horngacher przyszedł z kartką papieru, na której miał wypisane warunki współpracy. To bardzo kosztowne pomysły, chodzi o wdrożenie nowych technologii, nowych pomysłów. Przy tej mobilizacji całej grupy i wierze zawodników, że mają najlepszego trenera na świecie, wprowadzenie tych nowości pozwoli nam wyprzedzić wszystkich. Da też gwarancję, że jeszcze przez wiele lat nasze skoki będą się rozwijać. – objaśnił Tajner.

Stefan Horngacher został trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich wiosną 2016 roku i związał się z PZN-em dwuletnim kontraktem. Austriak doprowadził polską drużynę m.in. do zdobycia mistrzostwa świata w Lahti i brązowego medalu igrzysk w Pjongczangu, a Kamila Stocha do olimpijskiego złota i dwóch z rzędu triumfów w Turnieju Czterech Skoczni.

 

źródło: zapinamypasy.pl

 

Dodaj komentarz