You are currently viewing PK Czajkowski: Pięciu biało-czerwonych powalczy w finale sezonu
Paweł Wąsek (fot. Agata Bodak)

PK Czajkowski: Pięciu biało-czerwonych powalczy w finale sezonu

Pawel Wasek PK.Zakopane.2018 fot.Agata .Bodak3 - PK Czajkowski: Pięciu biało-czerwonych powalczy w finale sezonuPrzed nami ostatni akord zimowej rywalizacji w narciarskiej „drugiej lidze” w sezonie 2017/2018. W najbliższy weekend Pucharu Kontynentalny zawita do Czajkowskiego. Decyzją sztabu szkoleniowego, na konkursy w Rosji uda się pięcioosobowa reprezentacja naszego kraju, co oznacza, że nie wykorzystamy przysługującej nam kwoty startowej.

 

Zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, które zostały rozegrane w miniony weekend, zainaugurowały ostatni zimowy period zmagań narciarskiej „drugiej ligi” w sezonie 2017/2018. Przed zawodnikami, startującymi na zapleczu międzynarodowej elity, pozostały już tylko dwa konkursy indywidualne, które w dniach 17-18 marca 2018 roku odbędą się na kompleksie skoczni „Śnieżynka” w Czajkowskim.

Czajkowski Sniezynka fot.FIS .Ski .Jumping.Chaikovsky 300x200 - PK Czajkowski: Pięciu biało-czerwonych powalczy w finale sezonu
Kompleks skoczni „Śnieżynka” w Czajkowskim (fot. FIS Ski Jumping Chaikovsky)

Polski Związek Narciarski ogłosił nazwiska zawodników, którzy otrzymali nominację do składu na finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego. Decyzją sztabu szkoleniowego, podczas konkursów w Rosji o kolejne pucharowe punkty powalczy pięcioosobowa reprezentacja Polski. Oznacza to, że nie wykorzystamy limitu siedmiu zawodników, przysługującego nam na tym etapie sezonu. Trenerzy, Radek Židek i Wojciech Topór, do Czajkowskiego zabierają dwóch przedstawicieli kadry B – Klemensa Murańkę (48. miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu) i Aleksandra Zniszczoła (25. miejsce w generalce), a także trzech juniorów, którzy kilka dni temu uratowali honor zaplecza drużyny narodowej - Bartosza Czyża (90. pozycja w PK 2017/2018), Pawła Wąska (34. pozycja) oraz najwyżej sklasyfikowanego z Polaków, Tomasza Pilcha, zajmującego obecnie 7. lokatę wśród wszystkich skoczków rywalizujących na zapleczu Pucharu Świata.

Pełna aktualna klasyfikacja generalna PK 2017/2018 >>>

 

Program zawodów:

 • 16 marca 2018 r. (piątek)
  • 12:00 - oficjalny trening
 • 17 marca 2018 r. (sobota)
  • 12:00 - seria próbna
  • 13:00 - pierwsza seria konkursowa
 • 18 marca 2018 r. (niedziela)
  • 08:00 - seria próbna
  • 09:00 - pierwsza seria konkursowa
 

Przypomnijmy, że podczas pierwszego zeszłorocznego konkursu PK w Czajkowskim najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był Paweł Wąsek, który zajął 9. miejsce. Na 19. pozycji wylądował wówczas Jakub Wolny, 28. był Aleksander Zniszczoł, a 32. Stanisław Biela. W drugim dniu zmagań Wolny zanotował 17. wynik, Wąsek był 22., Zniszczoł 27., a Biela 35. Dodajmy, ze pierwszy dzień rywalizacji padł łupem Niemca Constantina Schmida, a w drugim konkursie triumfował Austriak, Clemens Aigner, który został też zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2016/2017.

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz