You are currently viewing PK Czajkowski: 40 zawodników na starcie finału „drugiej ligi”
Skocznie w Czajkowskim (fot. FIS Ski Jumping Chaikovsky)

PK Czajkowski: 40 zawodników na starcie finału „drugiej ligi”

Czajkowski Sniezynka fot.FIS .Ski .Jumping.Chaikovsky - PK Czajkowski: 40 zawodników na starcie finału "drugiej ligi"Dzisiejszego poranka skoczkowie powalczą w ostatnim tej zimy konkursie Pucharu Kontynentalnego. Areną zmagań będzie duży obiekt „Śnieżynka” w Czajkowskim. Już wcześniej triumf w klasyfikacji generalnej narciarskiej „drugiej ligi” zapewnił sobie reprezentant Norwegii, Marius Lindvik. O udany finisz sezonu powalczy dziś pięciu 40 zawodników, w tym 5 Polaków.

 

Program zawodów:

  • 18 marca 2018 r. (niedziela):
 

Finał PK, Lindvik pewny triumfu w generalce

WC.Zakopane.2018.Tomasz.Pilch .fot .Magdalena.Janeczko1 300x200 - PK Czajkowski: 40 zawodników na starcie finału "drugiej ligi"
Tomasz Pilch (fot. Magdalena Janeczko)

Tej zimy rozegrano już 28 konkursów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Dziś odbędzie się ostatni, 29. Na dużym obiekcie Śnieżynka (K-125 / HS-140) zmierzy się 40 zawodników z 12 krajów. W tym gronie będzie także 5 reprezentantów naszego kraju: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł (kadra B), Bartosz Czyż, Tomasz Pilch i Paweł Wąsek (juniorska kadra C). W gronie największych faworytów zmagań będą jednak Niemcy z Constantinem Schmidem i Austriacy, na czele ze zwycięzcą wczorajszego konkursu, Stefanem Huberem. Do grona kandydatów do lokat na podium można z powodzeniem Słoweńca Cene Prevca, czy choćby najbardziej doświadczonego w całej stawce, 38-letniego Rosjanina Dimitriya Vassilieva. Największe nadzieje na dobry rezultat polskiego zawodnika można wiązać z podopiecznymi trenera Macieja Maciusiaka z kadry juniorskiej. W sobotę najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych był Paweł Wąsek (8. miejsce), a o ogromnym potencjale Tomasza Pilcha mogliśmy się przekonać już na początku tego sezonu, kiedy to wygrał dwa konkursy PK (w Whistler i Ruce) i był liderem klasyfikacji generalnej. Końcówka tej zimy jest jednak w wykonaniu 17-latka nieco słabsza, co można tłumaczyć zmęczeniem bardzo intensywnym sezonem startowym.

Marius Lindvik PS.Zakopane.2018 fot.Julia .Piatkowska2 300x200 - PK Czajkowski: 40 zawodników na starcie finału "drugiej ligi"
Marius Lindvik (fot. Julia Piątkowska)

Należy podkreślić, że przed zakończeniem konkursu znamy już triumfatora klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2017/2018. Liderujący w całej stawce 19-letni Norweg Marius Lindvik, który zgromadził 1102 punkty, mimo iż obecnie przebywa w Vikersund czekając na konkurs Raw Air, ma wystarczająco dużą przewagę punktową nad Pilchem, który jako siódmy skoczek generalki (z dorobkiem 575 punktów), jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem obecnym w Rosji. Tym samym wiemy także, że drugie miejsce w końcowej klasyfikacji "drugiej ligi" zajmie doświadczony 30-letni Niemiec Andreas Wank (1040 pkt), a trzeci będzie ostatecznie jego 21-letni kolega z drużyny, David Siegel (968 pkt). Jest także pewne, że Tomasz Pilch, którego wysoka forma tej zimy była bardzo pozytywnym zaskoczeniem, będzie najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski w Pucharze Kontynentalnym i, jeżeli nie zostanie wyprzedzony przez Austriaków (Hubera i Wohlgenannta), zakończy sezon na 7. pozycji.

Czajkowski Sniezynka CoC.2017 fot.Dasha .Mashkina 300x199 - PK Czajkowski: 40 zawodników na starcie finału "drugiej ligi"
Widok ze szczytu skoczni w Czajkowskim (fot. Dasha Mashkina)

Aktualna klasyfikacja generalna PK 2017/2018 >>>

Przypomnijmy, że areną zmagań podczas finałowego konkursu będzie duża skocznia "Śnieżynka" (K-125 / HS-140) w Czajkowskim w Rosji. Jego rekordzistą jest Rosjanin Evgeniy Klimov, który krajowego czempionatu w styczniu 2017 roku poszybował tam na odległość 147 metrów.

Więcej informacji o dużej skoczni w Czajkowskim i zawodach na niej rozgrywanych >>>

Pogoda: Podczas finałowego konkursu PK zawodnicy doświadczą prawdziwie zimowych warunków. Będą im towarzyszyć opady śniegu, a temperatura może sięgnąć nawet -14 stopni Celsjusza. Według prognoz prędkość wiatru może osiągać do 2,8 m/s.

 

Lista startowa konkursu:

BIB

zawodnik

kraj

1

Ilya Baskakov

RUS

2

Aleksandr Loginov

RUS

3

Jan Hoerl

AUT

4

Kiril Kotik

RUS

5

Egor Usachev

RUS

6

Aleksandr Bazhenov

RUS

7

Blaz Pavlic

SLO

8

Sabirzhan Muminov

KAZ

9

Mika Schwann

AUT

10

Luca Roth

GER

11

Niko Loytainen

FIN

12

Roman Trofimov

RUS

13

Bartosz Czyż

POL

14

Federico Cecon

ITA

15

Mikhail Maksimochkin

RUS

16

Rok Justin

SLO

17

Dimitry Vassiliev

RUS

18

Fabian Seidl

GER

19

Rok Tarman

SLO

20

Cene Prevc

SLO

21

Lukas Hlava

CZE

22

Filip Sakala

CZE

23

Klemens Murańka

POL

24

Ilmir Hazetdinov

RUS

25

Andraz Pograjc

SLO

26

Clemens Leitner

AUT

27

Constantin Schmid

GER

28

Miran Zupancic

SLO

29

Paweł Wąsek

POL

30

Viktor Polasek

CZE

31

Moritz Baer

GER

32

Aleksander Zniszczoł

POL

33

Felix Hoffmann

GER

34

Martin Hamann

GER

35

Pius Paschke

GER

36

Manuel Poppinger

AUT

37

Florian Altenburger

AUT

38

Ulrich Wohlgenannt

AUT

39

Stefan Huber

AUT

40

Tomasz Pilch

POL

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz