You are currently viewing „Wokół Skoczni”: Stoch z koszulką od legendy piłki, Johansson w klubie wąsaczy, Morgenstern znów na belce!
Thomas Morgenstern (fot. Julia Piątkowska)

„Wokół Skoczni”: Stoch z koszulką od legendy piłki, Johansson w klubie wąsaczy, Morgenstern znów na belce!

Morgenstern Thomas TCS.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska - "Wokół Skoczni": Stoch z koszulką od legendy piłki, Johansson w klubie wąsaczy, Morgenstern znów na belce!

Na zakończenie Raw Air Norwegowie uhonorowali Stocha nie tylko oficjalnymi nagrodami, ale również koszulką z autografem piłkarskiej legendy Premiere League. Swoje pięć minut miał też Johansson, który został odznaczony przez elitarny klub wąsaczy. Na skoczną arenę w wielkim stylu powrócił Morgenstern, który oddał pierwszy w historii skok po ciemku. 

 

1. Legenda dla legendy

Nie lada niespodziankę sprawiła Kamilowi Stochowi norweska telewizja NRK Sport. Zwycięzca drugiej odsłony turnieju Raw Air otrzymał w prezencie podpisaną koszulkę byłego piłkarza Liverpoolu, Jamiego Carraghera. W końcu jakaś odmiana od wazonów, których Stoch zebrał już sporą kolekcję.

 

2. Morgenster skoczył w ciemność

Lądowanie na jednej narcie? Bułka z masłem dla Manuela Fettnera. Skok w całkowitych ciemnościach? Dla Thomasa Morgensterna nie ma rzeczy niemożliwych. Lot byłego zawodnika udało się zarejestrować dzięki fluoroscencyjnemu kombinezonowi zapewnionemu przez FV Chemische Industrie.

 

3. Matura trenerem Amerykanów

Nie tak dawno Jan Matura zdecydował się odwiesić narty na kołek. 38-latek nie musiał długo czekać na propozycje pracy od zagranicznych federacji narciarskich. Emerytowany sportowiec objął amerykańską kadrę kombinatorów norweskich. Kiedy doczekamy się pierwszych sukcesów pod wodzą czeskiego selekcjonera?

Matura Jan MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - "Wokół Skoczni": Stoch z koszulką od legendy piłki, Johansson w klubie wąsaczy, Morgenstern znów na belce!
Jan Matura (fot. Julia Piątkowska)

 

4.  Przegrał ze Stochem, podbił serca kibiców

Robert Johansson musiał uznać wyższość Kamila Stocha w Raw Air, jednak to do Norwega należał dobiegający końca sezon, jeśli brać pod uwagę popularność jego atrybutu – charakterystycznych wąsów. Podczas zmagań w rodzinnym Lillehammer odwiedzili go z odznaczeniem przedstawiciele Klubu Wąsaczy, zaś kibicom rozdawano wąsy zamocowane na patyczkach.

 

5. Stursa w lodowatej wodzie kąpany

Vojtech Stursa po przedwczesnym zakończeniu sezonu w pełni oddał się rekreacyjnym aktywnościom. Po intensywnej przygodzie ze snowboardem, przyszedł czas na morsowanie. Czy kąpiele w lodowatej wodzie przypadły Czechowi do gustu? Przekonajcie się sami.

 

6. Kraft i Hayboeck w szpitalu

Wielkim sercem popisał się ostatnio Stefan Kraft: podopieczny Heinza Kuttina wraz z reprezentacyjnym kolegą, Michaelem Hayboeckiem, odwiedził szpital dziecięcy w Innsbrucku. Sportowcy odpowiadali najmłodszym pacjentom o na pytania o skoki narciarskie, dzieci miały też okazję przymierzyć kaski zawodników.

 

Flashback to a great day in Innsbruck’s children hospital #flashback #giving #something #back #kraftstefan #hayböckmichael #jarfamily #happy #kids #energieag #manner #jumpandreach

Post udostępniony przez JumpandReach (@jumpandreach)

 

7. Życiowe zmiany u Johanssona

Ostatnie sukcesy zmotywowały Johanssona do podjęcia poważnych decyzji. Norweg zadeklarował, że po zakończeniu sezonu zamierza ustabilizować swoje życie: wyprowadzić się od rodziców oraz poszukać partnerki. Czy zmiany wpłyną korzystnie na dyspozycję wąsatego Norwega? Tak czy inaczej, życzymy Robertowi powodzenia!

Robert Johansson Planica.2017 fot.Adrian.Kyc  300x200 - "Wokół Skoczni": Stoch z koszulką od legendy piłki, Johansson w klubie wąsaczy, Morgenstern znów na belce!
Robert Johansson (fot. Adrian Kyć)

 

8. Do Planicy z konduktorem Domenem

Gotowi na finał sezonu w Planicy? Domen Prevc jest już w drodze! Najmłodszy z trójki skaczących braci zasiadł za sterami pociągu zmierzającego na sztandarowy słoweński kompleks skoczni. Po ostatniej stłuczce samochodowej, mamy jednak pewne wątpliwości czy jazda z Domenem jest w pełni bezpieczna.

 

When you think you are safe on the train. Check if I am in front and be ready. #traintoplanica #zavarovalnicatriglav

Post udostępniony przez Domen (@domen_prevc)

 

9. Tajemnicza nieznajoma ze skoczni

Pojawiła się na norweskich skoczniach ubiegłej zimy i szturmem podbiła serca kibiców i skoczków. "Krycha ze skoczni" oczarowała już Dawida Kubackiego, który podarował jej swoje kwiaty po jednym z konkursów, zaś Daniel-Andre Tande złożył swój autograf na pośladku pięknej blondynki. Czyje serce Krycha podbije w Planicy? Czekamy na typy.

 

10. Japoński sekret długowieczności

Wygląda na to, że Japończycy mają swoją receptę na długowieczność w skokach narciarskich. Kazuyoshi Funaki, jedna z tamtejszych legend ze skoczni, wystartował ostatnio w lokalnej rywalizacji i choć wynik pozostawiał sporo do życzenia, to doceniamy niegasnącego ducha sportowej rywalizacji u emerytowanego zawodnika.

 

Zebrała: Magdalena Janeczko

Źródła: Instagram / Facebook / Twitter / tv2.no

Dodaj komentarz