You are currently viewing PŚ Planica: Seria próbna dla Krafta, Hula z nową „życiówką”
Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Planica: Seria próbna dla Krafta, Hula z nową „życiówką”

Stefan Kraft Planica.2017 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Planica: Seria próbna dla Krafta, Hula z nową "życiówką"

Austriak Stefan Kraft skacząc 235,5 metrów okazał się najlepszym zawodnikiem w serii próbnej poprzedzającej pierwszy indywidualny konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a czołową trójkę uzupełnił Norweg Robert Johansson. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden z Polaków, Stefan Hula, który poprawił swój rekord życiowy.

 

Serię próbną wygrał Austriak Stefan Kraft, który poszybował aż 235,5 metrów. Tuż za nim, ze stratą zaledwie 2 punktów, uplasował się Kamil Stoch (229 m). Czołową trójkę uzupełnił obchodzący dzisiaj swoje 28. urodziny, Norweg Robert Johansson (231,5 m). W pierwszej szóstce znaleźli się ponadto: Niemiec Markus Eisenbichler (226 m), zwycięzca wczorajszych kwalifikacji, Johann Andre Forfang (233,5 m) i japoński „weteran” Noriaki Kasai (223 m). Najlepszą dziesiątkę zamknął Stefan Hula, który poprawił o dwa metry swój rekord życiowy z minionego weekendu w Vikersund – w serii próbnej skoczył 228 metrów. Najdłuższe próby w dotychczasowej karierze oddali również Słoweniec Tomaz Naglic (225,5 m / 14. miejsce) i Niemiec Pius Paschke (219,5 m / 21. miejsce).

Pozostali „biało-czerwoni” zameldowali się na następujących lokatach: 20. był Maciej Kot z wynikiem 211,5 metra, a 28. Kubacki z odległością 200 metrów. Najsłabiej spisał się Jakub Wolny, który został sklasyfikowany na 37. pozycji (193 metry). 

 

Pełne wyniki serii próbnej >>>

 

Katarzyna Cieślik

Dodaj komentarz