You are currently viewing PŚ Planica: Stoch liderem po I serii. Polak odrobił prawie całą stratę do Forfanga w Planica 7!
Kamil Stoch, w tle Adam Małysz (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Planica: Stoch liderem po I serii. Polak odrobił prawie całą stratę do Forfanga w Planica 7!

Kamil Stoch Adam Małysz Planica 2018 fot. Julia Piątkowska - PŚ Planica: Stoch liderem po I serii. Polak odrobił prawie całą stratę do Forfanga w Planica 7!

Kamil Stoch z pokaźną przewagą prowadzi po I serii finałowego konkursu Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy (K-200 / HS-240). Polak wyprzedza reprezentantów Norwegii: Daniela Andre Tande i Roberta Johanssona. Szóste miejsce zajmuje lider Planica 7 Johann Andre Forfang. Jego turniejowa przewaga nad Stochem stopniała do niecałych 2 punktów!

 

Niemal idealny skok oddał Kamil Stoch w I serii ostatnich w tym sezonie zawodów PŚ. Reprezentant Polski z obniżonej na życzenie trenera belki startowej (z 7. do 6.) poleciał na odległość 245 m i wykończył lot perfekcyjnym telemarkiem (otrzymał nawet jedną 20-punktową notę za styl). Na drugiej pozycji sklasyfikowany jest Daniel Andre Tande (243,5 m z 7. belki). Do Stocha Norweg traci 14 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Robert Johansson (237 m z 6. belki). 

W czołowej "6" plasują się także Austriak Stefan Kraft (243 m / 7. belka), Japończyk Junshiro Kobayashi (236,5 m / 7. belka) oraz Norweg Johann Andre Forfang (240,5 m / 7. belka). Forfang wciąż jest liderem turnieju Planica 7, ale jego przewaga nad Kamilem Stochem wynosi zaledwie 1,9 pkt.

Pozostali reprezentanci Polski nie zmieścili się w najlepszej "10": Stefan Hula zajmuje 14. miejsce, Maciej Kot jest 19., Dawid Kubacki 20., a Piotr Żyła plasuje się na 25. pozycji.

Kamil Stoch ma jeszcze szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach. Istnieją jednak trzy warunki: Polak musi wygrać, Robert Johansson może być najwyżej czwarty, a Andreas Stjernen (10. miejsce po I serii) - maksymalnie siódmy.

 

Pełne wyniki I serii »

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz