You are currently viewing Puchar Świata w Wiśle pewny! Wąsowicz: „Mamy jeszcze bilety!”

Puchar Świata w Wiśle pewny! Wąsowicz: „Mamy jeszcze bilety!”

Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle odbędzie się bez przeszkód! Gdzie dostaniecie jeszcze bilety na Puchar Świata w Wiśle? Jak znaleźć nocleg na ten weekend? Przeczytajcie w artykule!

Już po raz drugi w historii inauguracja Pucharu Świata odbędzie się w połowie listopada w Wiśle-Malince. Mimo, że w Beskidach wciąż panuje złota, polska jesień, to na skoczni widnieje już prawie pełna śnieżna pokrywa, na której za kilka dni pojawią się skoczkowie. Włodarz skoczni im. Adama Małysza, Andrzej Wąsowicz, zapewnił nas, że zawody nie są zagrożone, co więcej – dodał, że na kibiców wciąż czekają bilety! My w artykule podpowiemy Wam gdzie znaleźć możecie nocleg.

 

Wisla Malinka listopad2018 fot.Anna .Trybus 3 300x200 - Puchar Świata w Wiśle pewny! Wąsowicz: "Mamy jeszcze bilety!"
Widok ze skoczni w Wiśle (fot. Anna Trybuś)

Produkcja śniegu dzięki innowacyjnemu systemowi firmy Supersnow umożliwia pokrycie skoczni białym (lecz dość twardym) puchem nawet przy mocno dodatnich temperaturach. Już przed rokiem umożliwiło to na przeprowadzenie pucharowej inauguracji w Beskidach w jesiennej, listopadowej aurze. Tym razem produkcja śniegu także ruszyła już w październiku, jednak w pewnym momencie plany organizatorów pokrzyżowały problemy techniczne. Przez to biała pokrywa była tworzona nieco dłużej, a sztuczny śnieg wciąż pojawia się na skoczni im. Adama Małysza. Dyrektor skoczni Andrzej Wąsowicz, z którym rozmawialiśmy w Wiśle, uspokaja kibiców.

Zdecydowanie wykluczam jakiekolwiek opóźnienia. Puchar Świata odbędzie się zgodnie z programem. Oczywiście mieliśmy trudności, każda maszyna ma prawo się zepsuć. Gdyby nie kilkudniowa przerwa, już zakończylibyśmy produkcję. Mamy natomiast tyle śniegu, że bez pomocy i transportu śniegu ze Szczyrku damy sobie radę – przyznał działacz, a zapytany o potencjalną pomoc z sąsiedniej miejscowości, odparł: – W Beskid Arenie w Szczyrku również takimi samymi maszynami jest produkowany śnieg, który leży później na schłodzonej ziemi i dzięki temu lepiej się on przechowuje.

Wisla Malinka listopad2018 fot.Anna .Trybus 2 200x300 - Puchar Świata w Wiśle pewny! Wąsowicz: "Mamy jeszcze bilety!"
Produkcja śniegu na skoczni w Wiśle (fot. Anna Trybuś)

–  Rozbieg w Wiśle jest już prawie przygotowany, wymaga tylko dopieszczenia. Jutro koledzy wejdą na skocznię z nartami i łopatami i wtedy na zeskoku też wszystko będzie przygotowane. Janusz Malik, który odpowiada za przygotowanie skoczni przejdzie po całym obiekcie, inni dosypią śniegu tam gdzie trzeba, później pozostanie tylko zafrezować tory – tłumaczy Wąsowicz

Po przygotowaniu skoczni do zawodów Pucharu Świata, obiekt musi jeszcze zostać zaakceptowany i dopuszczony do użytku przez przedstawiciela Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). – Delegat techniczny będzie odbierał obiekt w czwartek. W Wiśle tą osobą będzie znana i barwna osoba w świecie skoków, Sandro Pertille. Z tego powodu bardzo się cieszę. Ten człowiek był zawodnikiem, kierownikiem skoczni i tak jak to nakazuje regulamin, ma pomagać organizatorom, a nie przeszkadzać, wbrew temu co robili to inni delegaci - powiedział Wąsowicz, po czym dodał: - Zawody muszą się odbyć i nie dopuszczam innej myśli. Za dużo nas to kosztowało, żeby zawody odwołać. Wiem, że damy radę.

Włodarz wiślańskiego obiektu przekazał też bardzo ważną informację dla kibiców, którzy chcieliby jeszcze na żywo dopingować polskich skoczków. - Są jeszcze bilety na zawody Pucharu Świata w Wiśle. Codziennie sprzedajemy wejściówki w kasie pod skocznią od godz. 9:00 do 16:00 - zachęcił. Bilety na zawody kupić można także w sklepie "Wiślaczek" przy wiślańskim rynku.

 

korespondencja z Wisły,
Julia Piątkowska, Anna Trybuś

 

Zachęcamy Was do skorzystania z specjalnej oferty APARTAMENT NA URLOP! Już teraz możecie zarezerwować atrakcyjny nocleg w Wiśle 20% taniej! UWAGA - Przy podaniu hasła: SKOKIPOLSKA rabat na apartament będzie jeszcze większy! Rezerwacja apartamentów pod tel.: 519 153 441.

Apartamenty na urlop Wisla 2018 - Puchar Świata w Wiśle pewny! Wąsowicz: "Mamy jeszcze bilety!"

 

Dodaj komentarz