You are currently viewing Evgeniy Klimov: „W skokach były jeszcze błędy”, Vassiliev wystartuje w Ruce

Evgeniy Klimov: „W skokach były jeszcze błędy”, Vassiliev wystartuje w Ruce

W Rosji nie milkną echa spektakularnego sukcesu, który Evgeniy Klimov osiągnął podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle. 24-latek, który swoją karierę zaczynał jako narciarski dwuboista uprawiający kombinację norweską, to właśnie w skokach narciarskich uzyskał swój najlepszy wynik w karierze. – Do kolejnych startów podejdę z zimną głową – zapewnił rodzimym mediom.

 

Klimov: „W skokach były błędy”

Evgeniy Klimov Wisla2018lot fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Evgeniy Klimov: "W skokach były jeszcze błędy", Vassiliev wystartuje w Ruce
Evgeniy Klimov (fot. Julia Piątkowska)

Skokami na 127,5 oraz 131,5 metra Klimov zapewnił sobie triumf w niedzielnych zmaganiach indywidualnych i żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata. Dokonał tego jako pierwszy Rosjanin w historii. Sam przyznał, że wciąż stać go na więcej. – W skokach były jeszcze pewne błędy, jednak najważniejsze punkty okazały się skuteczne. Oba skoki w konkursie głównym były niemal identyczne. Mówiąc szczerze, najbardziej podobała mi się moja próba kwalifikacyjna na odległość 137 metrów – przyznał w rozmowie z portalem olympic.ru. – Oczywiście w konkursie towarzyszył mi stres, jednak nie był on tak duży jak kiedyś. Zaprocentowała praca wykonana w sezonie letnim. To zwycięstwo dedykuję całej naszej drużynie, wielkie dzięki dla wszystkich, którzy nas wspierali – dodał triumfator tegorocznego cyklu Grand Prix na igelicie.

Lider ekipy Sbornej wypowiedział się także na temat czwartej lokaty, którą w konkursie zajął ostatecznie najmocniejszy z polskich skoczków, Kamil Stoch. - Być może Polak nie jest jeszcze w swojej najlepszej kondycji. Trudno jest jednak ocenić to z zewnątrz - stwierdził Klimov.

 

Rosjanie z Vassilievem w Ruce

Vassiliev Dimitry Zakopane S.Piwowar 1200 300x200 - Evgeniy Klimov: "W skokach były jeszcze błędy", Vassiliev wystartuje w Ruce
Dimitry Vassiliev (fot. Stefan Piwowar)

Już w czasie nadchodzącego weekendu Rosjanin będzie bronił żółtej koszulki lidera PŚ. Jak zamierza podejść do nadchodzących startów w fińskiej Ruce nieopodal Kuusamo? - Tak jak poprzednio - z zimną głową - zapewnił podopieczny trenera Evgeniya Plekhova. Dla niespełna 36-letniego szkoleniowca, który dopiero od tego sezonu prowadzi Rosjan, sukces Klimova jest to największy jak dotąd sukces w trenerskiej karierze.

Dodajmy, że prawie 39-letni Dimitry Vassiliev, który z powodu lekkiego skręcenia stawu skokowego nie wystartował w indywidualnym konkursie w Wiśle, w Finlandii ma już być w pełni sił. Rosyjski skład nie ulegnie zmianie - w Kraju Tysiąca Jezior wystąpią wspomniani Klimov i Vassiliev, a także Denis Kornilov i Mikhail Nazarov.

 

źródło: olympic.ru / informacja własna

 

Dodaj komentarz