You are currently viewing Przerwa w skokach – Puchar Świata w Titisee-Neustadt odwołany!

Przerwa w skokach – Puchar Świata w Titisee-Neustadt odwołany!

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej oraz w poście na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że zaplanowane na najbliższy weekend konkursy Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt nie odbędą się z powodu znacznego ocieplenia pogody i dużych opadów deszczu.

 

Skocznia Hochfirstschanze (K-125 / HS-142) jest wyposażona w naturalne tory najazdowe (nie wyposażone w specjalne systemy mrożenia), których utrzymanie jest dla organizatorów dużym wyzwaniem. Zawody Pucharu Świata w tym sezonie dotychczas rozegrane zostały na nowoczesnych torach lodowych na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (HS-134) oraz na fińskiej Rukatunturi (HS-142) nieopodal Kuusamo. Tam włodarze obiektów, nie mieli problemów z optymalnym przygotowaniem rozbiegu do bezpiecznej i sprawnej rywalizacji.

Warto podkreślić, że jeszcze w poniedziałek komitet organizacyjny zawodów PŚ w Titisee-Neustadt zapewniał, że możliwe jest dobre przygotowanie skoczni do zmagań narciarskiej elity. Ryzyka nie chcieli jednak podejmować działacze FIS. Stąd decyzja o odwołaniu konkursów.

Zobacz galerię zdjęć organizatora zawodów z przygotowań na Hochfirstschanze >>>

Dodajmy, że nawet, gdyby zawody doszły do skutku, ich rozegranie przysporzyło by najprawdopodobniej dużo problemów organizacyjnych, a samym zawodnikom, trenerom i kibicom sporo nerwów. Dodatnie temperatury przewidywane na nadchodzący weekend (sięgające nawet 7 stopni Celsjusza) stanowiłyby zagrożenie w utrzymaniu w należytym stanie torów najazdowych. Ponadto w tym niemieckim miasteczku uzdrowiskowym według prognoz ma wówczas wiać mocny wiatr, którego prędkość będzie oscylować w granicach 6-8 m/s.

Przypomnijmy, że do tej pory na dużej skoczni w Titisee-Neustadt rozegrano 16 konkursów PŚ. Trzykrotnie organizatorzy zmagań byli zmuszeni do odwołania rywalizacji z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Spoglądając na pucharowe kalendarze, ostatnim odwołanym konkursem PŚ był ten, planowany na 14 stycznia 2018 roku w austriackim Tauplitz.

Kolejne zmagania w ramach Pucharu Świata zobaczymy więc dopiero w dniach 14–16 grudnia 2018 roku na Gross-Titlis-Schanze (HS-140) w szwajcarskim Engelbergu. Tam zimowych warunków i odpowiednio przygotowanej skoczni nie powinno zabraknąć.

 

źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz