You are currently viewing Skład Norwegów na Engelberg, Tande zostaje w domu
Daniel Andre Tande (fot. Julia Piątkowska)

Skład Norwegów na Engelberg, Tande zostaje w domu

Kolejny raz w składzie reprezentacji Norwegii dochodzi do wewnętrznych roszad. Trener Alexander Stoeckl na zbliżające się konkursy w Engelbergu powołał ponownie Andreasa Stjernena, który nie startował w Pucharze Świata w Niżnym Tagile. Swoją szansę otrzymał również młody Marius Lindvik. W zawodach zabraknie Daniela Andre Tandego, który powraca do kraju na treningi.

 

Andreas Stjernen Planica2017 fot.AdrianKyc 300x199 - Skład Norwegów na Engelberg, Tande zostaje w domu
Andreas Stjernen (fot. Adrian Kyć)

Słaba dyspozycja Daniela-Andre Tandego (ubiegłorocznego mistrza świata w lotach narciarskich), którą prezentuje od początku sezonu martwi nie tylko jego fanów, ale również szkoleniowca. Norweg trenował w ubiegły weekend z drużyną A na obiekcie Storbakke (HS-117) w Vikersund, gdzie starał się powrócić do dobrej formy. – Daniel wraca do domu, żeby ćwiczyć. Aktualnie nie prezentuje formy na najwyższym poziomie. Sam powiedział mi, że po treningach w Vikersund wie nad czym pracować, ale wciąż ma wiele pytań. Myślę, że wkrótce może dobrze skakać – skomentował Alexander Stoeckl. Najlepszym osiągnięciem Norwega w obecnym sezonie jest 21. miejsce, które osiągnął podczas ostatniego konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile.

Marius Lindvik PS.Zakopane.2018 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Skład Norwegów na Engelberg, Tande zostaje w domu
Marius Lindvik (fot. Julia Piątkowska)

Dwa zwycięstwa w Pucharze Kontynentalnym w Lillehammer potwierdziły dobrą dyspozycję 20-letniego mistrza świata juniorów z Kraj Wikingów, Mariusa Lindvika. – Marius spisał się bardzo dobrze podczas weekendu w Lillehammer, gdzie odniósł dwa zwycięstwa z rzędu. Dlatego dostanie szansę na start w Engelbergu – wyjaśnił trener. Pierwotnie Lindvik w Pucharze Świata miał pojawić się dopiero w połowie grudnia, ale słaba forma kolegów z kadry wymusiła szybszy powrót do elity.

Z kadrą wita się ponownie również Andreas Stjernen (zastępując młodego Sondre Ringena), który trenował w kraju podczas zawodów w Niżnym Tagile. Wcześniejsze niezadowalające wyniki zmusiły go do przerwy i pracy nad własnymi osiągnięciami. – Jego forma znacznie wzrosła. Była to słuszna decyzja, aby wrócić do domu i tam potrenować. Jego technika jest teraz znacznie lepsza – ocenia Stoeckl. W zeszłym sezonie Stjernen zajął w Engelbergu 19. i 9. miejsce.

 

Skład reprezentacji Norwegii na PŚ w Engelbergu:

  • Johann Andre Forfang (4. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Robert Johansson (9. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Anders Fannemel (17. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Halvor Egner Granerud (25. miejsce w PŚ 2018/2019),
  • Marius Lindvik (nieklasyfikowany),
  • Andreas Stjernen (nieklasyfikowany).

 

Przypomnijmy, że podczas pierwszego zeszłorocznego konkursu PŚ w Engelbergu, zwycięstwo wywalczył jeden z podopiecznych trenera Stoeckla, Anders Fannemel. W drugim dniu rywalizacji najwyżej sklasyfikowanym Norwegiem był Johann Andre Forfang, który uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu.

 

źródło: skiforbundet.no

Dodaj komentarz