You are currently viewing Puchar Świata Zakopane 2019: Poznaliśmy program konkursów!

Puchar Świata Zakopane 2019: Poznaliśmy program konkursów!

Już po raz 24 w historii cyklu Pucharu Świata, najlepsi skoczkowie narciarscy zawitają do Zakopanego. Na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza odbędą się dwa konkursy – drużynowy i indywidualny. Dziś poznaliśmy szczegółowy program imprezy w stolicy polskich Tatr, podczas której co roku wyjątkową atmosferę tworzą polscy kibice.

 

Na początku 2019 roku biało-czerwone barwy znowu zagoszczą na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi. Już 18 stycznia na obiekcie im. Stanisława Marusarza (K-125 / HS-140) odbędą się oficjalne treningi oraz kwalifikacje do niedzielnych zmagań indywidualnych. W sobotę (19 stycznia) obędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę (20 stycznia) – wspomniane zawody indywidualne. Będzie to odpowiednio 46. i 47. konkursów PŚ w stolicy polskich Tatr. Jak co roku, znajomość skoczni, wsparcie fanów, a także niesamowity doping kibiców powinien dodać skrzydeł szczególnie polskim zawodnikom, którzy z pewnością będą w gronie głównych kandydatów do miejsc na podium. Przed rywalizacją w Zakopanem czekają nas jeszcze emocje związane z Turniejem Czterech Skoczni (w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku oraz Bischofshofen), a także zmagania we włoskim Predazzo. Już dziś poznaliśmy jednak dokładny, godzinowy program całej narciarskiej imprezy w Zakopanem. 

Dodajmy, że zanim skoczkowie przystąpią do walki o punkty Pucharu Świata w Zakopanem, na Wielkiej Krokwi odbędzie się świąteczny konkurs Mistrzostw Polski (26 grudnia 2018 r.), a także zawody z cyklu FIS Cup (12-13 stycznia 2019 r.).

 

Program PŚ Zakopane 2019:

 • 18 stycznia 2019 r. (piątek):
  • 16:00 - oficjalny trening
  • 18:00 - kwalifikacje do niedzielnego konkursu
 • 19 stycznia 2019 r. (sobota):
  • 15:00 - seria próbna
  • 16:15 - konkurs drużynowy
 • 20 stycznia 2019 r. (niedziela):
  • 15:00 - seria próbna
  • 16:00 - konkurs indywidualny

 

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznych zmagań, po raz pierwszy w historii drużynowy triumf na Wielkiej Krokwi odnieśli polscy skoczkowie. W składzie ekipy trenera Horngachera byli wówczas: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Kolejne lokaty na podium wywalczyli Niemcy oraz Norwegowie. W niedzielnym konkursie indywidualnym, sensacyjnym zwycięzcą został Słoweniec Anze Semenic, a tuż za nim uplasowali się Niemiec Andreas Wellinger, a także rodak triumfatora, Peter Prevc. Zaledwie 0,3 punktu za podium, wylądował najwyżej sklasyfikowany Polak, Stefan Hula. 7. był wówczas Dawid Kubacki, 14. Maciej Kot, 28. Piotr Żyła, a 30. Tomasz Pilch. Do udanych tamtego konkursu nie zaliczy Kamil Stoch, który był dopiero 38. Warto jednak podkreślić, że trzykrotny mistrz olimpijski bardzo lubi skakać w Zakopanem. Świadczą o tym choćby 4 zwycięstwa, czy też oficjalny rekord skoczni należący do Polaka (141,5 m). Czy w tym sezonie 31-latek po raz szósty wskoczy tam na podium? Możecie być tego świadkami już niebawem!

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz