You are currently viewing Sven Hannawald: Martin Schmitt nadaje się na trenera reprezentacji Niemiec

Sven Hannawald: Martin Schmitt nadaje się na trenera reprezentacji Niemiec

Przyszłość Wernera Schustera jako opiekuna reprezentacji Niemiec stoi pod dużym znakiem zapytania. Mimo, że jego podopieczni radzą sobie w międzynarodowych zmaganiach naprawdę bardzo dobrze będąc w ścisłej światowej czołówce, 49-letni szkoleniowiec z Austrii, którego kontrakt wygasa w 2019 roku, mówi o koniecznym odpoczynku. Do tej sytuacji odniósł się Sven Hannawald, typując swojego faworyta do zastąpienia Schustera.

 

Hannawald Sven fot.Gosia .Mynett skokipolska 300x200 - Sven Hannawald: Martin Schmitt nadaje się na trenera reprezentacji Niemiec
Sven Hannawald (fot. Gosia Mynett)

Legenda niemieckich skoków, Sven Hannawald otwarcie przyznał, że w roli trenera kadry narodowej Niemiec widzi swojego kolegę z drużyny, Martina Schmitta. – Martin ma bardzo analityczne podejście do wszystkich kwestii, nawet podczas krytycznych sytuacji. Sprawia to, że na pewno byłby znakomitym trenerem kadry narodowej. Byłbym szczęśliwy, gdyby nadszedł dzień w którym objąłby naszą reprezentację – ocenił 44-latek będący ekspertem stacji Eurosport.

Martin Schmitt sam również będący jednym z najlepszych niemieckich skoczków narciarskich w historii, zakończył sportową karierę w styczniu 2014 roku. Niedługo później w Kolonii odbył kurs trenerski, gdzie zdał egzamin najlepiej z całej grupy.

Werner Schuster Planica.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Sven Hannawald: Martin Schmitt nadaje się na trenera reprezentacji Niemiec
Werner Schuster (fot. Julia Piątkowska)

Mimo ogromnego doświadczenia i wiedzy, póki co nie czuje chęci objęcia rodzimej reprezentacji. – Kto wie, być może pewnego dnia tak się stanie. Chciałbym zostać w przyszłości trenerem, skoki narciarskie ciągle mnie fascynują. Na ten moment mogę jednak śmiało powiedzieć, że nie zamierzam zajmować się trenowaniem skoczków – zdementował 40-latek.

Wciąż nie jest jasne, czy Werner Schuster przedłuży kontrakt z niemiecką federacją. Kontrakt trenera z Hirschegg wygasa wraz z zakończeniem obecnego sezonu Pucharu Świata 2018/2019. Warto przypomnieć, że Austriak piastuje tę funkcję od 2009 roku. – Sprawa jest jeszcze otwarta, ale nie chce podjąć decyzji jutro, lub pojutrze – powiedział trener po zmaganiach w Engelbergu.

 

źródło: sport1.de

 

Dodaj komentarz