You are currently viewing Norweska skoczkini Thea Sofie Kleven nie żyje
Thea Sofie Kleven (fot. Kim R. Bjoerndalen / hoppski.no)

Norweska skoczkini Thea Sofie Kleven nie żyje

Norweski Związek Narciarski poinformował dziś, że 17 grudnia zmarła norweska skoczkini narciarska, Thea Sofie Kleven. Ta tragiczna informacja zszokowała narciarskie środowisko. – Cała rodzina skoków narciarskich jest pogrążona w żałobie – komentują przedstawiciele norweskiej federacji.

 

Cała rodzina skoków narciarskich jest pogrążona w żałobie z powodu śmierci Thei. Nasze myśli są przede wszystkim z jej rodziną. W tym samym czasie trzeba zrobić wszystko co w naszej mocy, aby otoczyć opieką i wsparciem jej koleżanki z drużyny. Wprowadzamy dodatkowe działania, żeby pomóc całemu zespołowi w tym wielkim smutku. To dla nas trudne chwile, ta wiadomość poruszyła nawet najtwardszych – możemy przeczytać w komunikacie prasowym Norweskiego Związku Narciarskiego.

O wielkiej stracie dla norweskich skoków powiedział także dyrektor sportowy tamtejszej federacji, Clas Brede Braathen: – Nigdy nie zapomnimy o Thei. Brała udział w „Projekcie 2022”, a przed nią była świetlana przyszłość. Miała wszystkie potrzebne warunki, aby zostać skoczkinią międzynarodowego formatu, a jej starty w Pucharze Świata świadczyły o tym, jak wielką pokładaliśmy w niej wiarę. Teraz proszę o to, aby jej rodzina mogła zaznać spokoju w te święta, które stały się dla nas zupełnie inne.

Thea Sofie Kleven była określana jedną z najbardziej utalentowanych i perspektywicznych skoczkiń narciarskich z Kraju Wikingów. Swój debiut w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej zaliczyła 23 lutego 2016 roku. Od razu były to zawody wysokiej rangi, Mistrzostwa Świata Juniorów w Rasnovie, w których zajęła ostatecznie 25. pozycję. Jeszcze wyżej w światowym czempionacie juniorów uplasowała się rok później – w Park City zajęła 15. lokatę, a wraz z koleżankami w konkursie drużynowym uplasowała się tuż za podium.

Za jej największy sukces można uznać dwa podia w konkurach Letniego Pucharu Kontynentalnego – zwycięstwo w Lillehammer (2016 r.) oraz trzecie miejsce w Trondheim (2017 r.). Kleven 10 razy bez powodzenia startowała też w kwalifikacjach do konkursów Pucharu Świata. Na „krajowym podwórku” sięgnęła już po złoty medal juniorskim mistrzostw Norwegii, brylowała także w cyklicznych konkursach Konica Minolta Norges Cup. Wraz z kilkoma norweskimi juniorkami była w składzie drużyny przymierzanej do startu w Zimowych Igrzyskach Olimpijski w Pekinie w 2022 roku.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hvil i fred, kjære Thea ❤️ Rest in peace, Thea ❤️ Foto: Geir Olsen/NTB

Post udostępniony przez Gru 27, 2018 o 3:04 PST

 

źródło: Skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz