Drugą areną, na której zmierzą się skoczkowie w 67. Turnieju Czterech Skoczni będzie słynna Grosse-Olympiaschanze (HS-140) w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. To właśnie tam, na przełomie roku, odbywa się tradycyjny noworoczny konkurs poprzedzony „sylwestrowymi” kwalifikacjami. Czy zwycięską passę podtrzyma tam Ryoyu Kobayashi? I czy na podium wskoczy tym razem reprezentant Polski?
Program zawodów:
- 31 grudnia 2018 r. (poniedziałek):
- 11:45 – oficjalny trening
- 14:00 – kwalifikacje (Eurosport 1, lajfy.com >>>)
- 1 stycznia 2019 r. (wtorek):
- 12:30 – seria próbna
- 14:00 – konkurs indywidualny, system KO (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, lajfy.com >>>)
Tekstowa relacja LIVE (FIS) będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej).
Lista startowa poniedziałkowych kwalifikacji:
BIB |
zawodnik |
kraj |
rocznik |
1 |
Justin Lisso |
GER |
1999 |
2 |
Felix Hoffmann |
GER |
1997 |
3 |
Moritz Baer |
GER |
1997 |
4 |
Martin Hamann |
GER |
1997 |
5 |
Martti Nomme |
EST |
1993 |
6 |
Casey Larson |
USA |
1998 |
7 |
Sabirzhan Muminov |
KAZ |
1994 |
8 |
Maksim Sergeev |
RUS |
1999 |
9 |
Aleksander Zniszczoł |
POL |
1994 |
10 |
Bor Pavlovcic |
SLO |
1998 |
11 |
Sandro Hauswirth |
SUI |
2000 |
12 |
Robin Pedersen |
NOR |
1996 |
13 |
Eetu Nousiainen |
FIN |
1997 |
14 |
Jonathan Learoyd |
FRA |
2000 |
15 |
Sergey Tkachenko |
KAZ |
1999 |
16 |
Mikhail Nazarov |
RUS |
1994 |
17 |
Noriaki Kasai |
JPN |
1972 |
18 |
Andreas Schuler |
SUI |
1995 |
19 |
Markus Schiffner |
AUT |
1992 |
20 |
Jarkko Maatta |
FIN |
1994 |
21 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
1991 |
22 |
Anze Semenic |
SLO |
1993 |
23 |
Roman Trofimov |
RUS |
1989 |
24 |
Alex Insam |
ITA |
1997 |
25 |
Maciej Kot |
POL |
1991 |
26 |
Constantin Schmid |
GER |
1999 |
27 |
Daiki Ito |
JPN |
1985 |
28 |
Mackenzie Boyd-Clowes |
CAN |
1991 |
29 |
Pius Paschke |
GER |
1990 |
30 |
Severin Freund |
GER |
1988 |
31 |
Lukas Hlava |
CZE |
1984 |
32 |
Philipp Aschenwald |
AUT |
1995 |
33 |
Daniel Andre Tande |
NOR |
1994 |
34 |
Kevin Bickner |
USA |
1996 |
35 |
Simon Ammann |
SUI |
1981 |
36 |
Stefan Hula |
POL |
1986 |
37 |
Jernej Damjan |
SLO |
1983 |
38 |
Peter Prevc |
SLO |
1992 |
39 |
Yukiya Sato |
JPN |
1995 |
40 |
Michael Hayboeck |
AUT |
1991 |
41 |
Viktor Polasek |
CZE |
1997 |
42 |
Manuel Fettner |
AUT |
1985 |
43 |
Naoki Nakamura |
JPN |
1996 |
44 |
David Siegel |
GER |
1996 |
45 |
Richard Freitag |
GER |
1991 |
46 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
1996 |
47 |
Andreas Stjernen |
NOR |
1988 |
48 |
Jakub Wolny |
POL |
1995 |
49 |
Anders Fannemel |
NOR |
1991 |
50 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
1991 |
51 |
Killian Peier |
SUI |
1995 |
52 |
Vladimir Zografski |
BUL |
1993 |
53 |
Daniel Huber |
AUT |
1993 |
54 |
Roman Koudelka |
CZE |
1989 |
55 |
Antti Aalto |
FIN |
1995 |
56 |
Domen Prevc |
SLO |
1999 |
57 |
Markus Eisenbichler |
GER |
1991 |
58 |
Andreas Wellinger |
GER |
1995 |
59 |
Dawid Kubacki |
POL |
1990 |
60 |
Timi Zajc |
SLO |
2000 |
61 |
Stefan Kraft |
AUT |
1993 |
62 |
Robert Johansson |
NOR |
1990 |
63 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
1994 |
64 |
Stephan Leyhe |
GER |
1992 |
65 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
1995 |
66 |
Karl Geiger |
GER |
1993 |
67 |
Kamil Stoch |
POL |
1987 |
68 |
Piotr Żyła |
POL |
1987 |
69 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
1996 |
Tekstowa relacja LIVE (FIS):
Składy kadr (kwoty startowe):
- Austria (6 + 6 na część austriacką): Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Stefan Kraft, Markus Schiffner
- Bułgaria (2): Vladimir Zografski
- Czechy (4): Lukas Hlava, Roman Koudelka, Cestmir Kozisek, Viktor Polasek
- Estonia (2): Martti Nomme
- Finlandia (3): Antti Aalto, Jarkko Maatta, Eetu Nousiainen
- Francja (2): Jonathan Learoyd
- Kanada (2): Mackenzie Boyd-Clowes
- Niemcy (7 + 6 na część niemiecką): Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Severin Freund, Karl Geiger, Stephan Leyhe, David Siegel, Andreas Wellinger, + 6: Moritz Baer, Martin Hamann, Felix Hoffmann, Justin Lisso, Pius Paschke, Constantin Schmid
- Japonia (6): Daiki Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Yukiya Sato
- Kazachstan (2): Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko
- Norwegia (7): Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Robin Pedersen, Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande
- Polska (7): Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła
- Rosja (4): Evgeniy Klimov, Mikhail Nazarov, Maksim Sergeev, Roman Trofimov
- Stany Zjednoczone (2): Kevin Bickner, Casey Larson
- Słowenia (6): Jernej Damjan Bor Pavlovcic, Domen Prevc, Peter Prevc, Anze Semenic, Timi Zajc
- Szwajcaria (4): Simon Ammann, Sandro Hauwirth, Killian Peier, Andreas Schuler
- Włochy (2): Alex Insam
Informacje z naszego Twittera:
informacja własna