You are currently viewing Kamil Stoch drugi w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na sportowca 2018 roku!
Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Kamil Stoch drugi w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na sportowca 2018 roku!

Znamy finałowej rozstrzygnięcia 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku. Drugą nagrodę za osiągnięcia z 2018 roku otrzymał mistrz olimpijski z PyeongChang, zdobywca Kryształowej Kuli, Kamil Stoch. W prestiżowym plebiscycie zwyciężył mistrz świata w siatkówce, MVP mistrzowskiego turnieju rozgrywanego we Włoszech i Bułgarii, Bartosz Kurek. Nagrodę dla trenera indywidualnego otrzymał ponadto Stefan Horngacher.

 

Kurek Bartosz fot.Piotr .Drabik 300x199 - Kamil Stoch drugi w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na sportowca 2018 roku!
Bartosz Kurek (fot. Piotr Drabik / CC-BY S.A. 2.0)

Kamil Stoch zdobył drugie miejsce plebiscytu Przeglądu Sportowego po raz drugi w karierze. Przypomnijmy, że po statuetkę czempiona sięgnął po znakomitym 2014 roku, w którym wywalczył m.in. dwa tytuły mistrza olimpijskiego w Soczi, a także sięgnął po Kryształową Kulę za sezon 2013/2014. Po raz kolejny okazał się najlepszym polskim sportowcem w 2017 roku, kiedy to wygrał swój pierwszy Turniej Czterech Skoczni w karierze. Sezon 2017/2018 był jednak określany przez wielu jako „życiowy sezon” „Rakiety z Zębu” W 2018 roku Kamil Stoch w PyeongChang sięgnął po trzeci tytuł mistrza olimpijskiego, deklasując rywali wywalczył Kryształową Kulę za cały Puchar Świata, po drodze w wielkim stylu triumfował w Turnieju Czterech Skoczni zostając drugim zawodnikiem w historii (po Svenie Hannawaldzie), który wygrał wszystkie konkursu niemiecko-austriackiego tournee. Ponadto na swoim koncie zapisał zwycięstwa w turniejach Willingen Five, Raw Air i Planica 7. Nagrodę za drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie, odebrała za niego już tradycyjnie żona, Ewa Bilan-Stoch. Sam skoczek przebywa obecnie w Bischofshofen, gdzie już jutro wystąpi w finałowych zmaganiach 67. Turnieju Czterech Skoczni.

Stefan Horngacher Kamil Stoch Planica 2018 fot. Julia Piątkowska 300x200 - Kamil Stoch drugi w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na sportowca 2018 roku!
Trener Stefan Horngacher z Kamilem Stochem (fot. Julia Piątkowska)

Warto zaznaczyć, że skoczkowie narciarscy triumfowali w całej historii plebiscytu siedmiokrotnie. Największe uznanie kibiców zyskali: Stanisław Marusarz (1938 r.), Adam Małysz (lata 2001, 2002, 2003, 2007) i dwukrotnie wspomniany Kamil Stoch (lata 2014, 2017).

Ponadto, w kategorii „trener indywidualny”, wyróżniony został szkoleniowiec polskich skoczków narciarskich, Stefan Horngacher, który wraz ze swoimi podopiecznymi w 2018 roku sięgnął po pierwszy polski medal olimpijski w drużynie, a także po pierwszy krążek w mistrzostwach świata w lotach. Statuetkę w imieniu Austriaka, który aktualnie przebywa wraz z prowadzoną przez siebie drużyną na Turnieju Czterech Skoczni, odebrał prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Zwycięzcą 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego został Bartosz Kurek, czyli najbardziej wartościowy zawodnik Mistrzostw Świata w siatkówce w 2018 roku (MVP) i jednocześnie złoty medalista turnieju rozgrywanego we Włoszech i Bułgarii. Czołową trójkę uzupełnił kapitan mistrzowskiej drużyny siatkarzy, Michał Kubiak. Tuż po ogłoszeniu wyników, w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja związana z dwoma czołowymi lokatami i porównywanie rzeczywistych osiągnięć Stocha i Kurka. Znakomitym komentarzem do tego typu dywagacji wydają się być słowa Bartosza Kurka, który odbierając statuetkę czempiona, powiedział: – Kamil jesteś Bogiem, a ja tu tylko na chwilę wskoczyłem.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkich nominowanym i nagrodzonym sportowcom i dziękujemy za dostarczanie nam wielu emocji na najwyższym poziomie!

 

Czołowa dziesiątka 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego:

 

sportowiec

dyscyplina

1

Bartosz Kurek

siatkówka

2

Kamil Stoch

skoki narciarskie

3

Michał Kubiak

siatkówka

4

Justyna Święty-Ersetic

lekkoatletyka (biegi)

5

Adam Kszczot

lekkoatletyka (biegi)

6

Bartosz Zmarzlik

żużel

7

Anita Włodarczyk

lekkoatletyka (rzut młotem)

8

Andrzej Bargiel

narciarstwo ekstremalne

9

Robert Lewandowski

piłka nożna

10

Michał Haratyk

lekkoatletyka (pchnięcie kulą)

 

 

Wszyscy zwycięzcy Plebiscytu Przeglądu Sportowego na przestrzeni lat >>>

 

źródło: Przegląd Sportowy / informacja własna

 

Dodaj komentarz