You are currently viewing Bartol triumfuje w pierwszym konkursie PK w Klingenthal!
Tilen Bartol (fot. Maria Grzywa)

Bartol triumfuje w pierwszym konkursie PK w Klingenthal!

W pierwszym niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal triumfował Słoweniec, Tilen Bartol. Oczko niżej zmagania zakończył skaczący w norweskich barwach Andreas Granerud Buskum. Na najniższym stopniu podium stanęli ex aequo Marius Lindvik i Pius Paschke.

Pierwotnie konkurs miał odbyć się w sobotę, jednak z powodu niesprzyjajacej aury i silnych podmuchów wiatru zmagania na Vogtlandarena (140 m) przeniesiono na następny dzień. W wyniku tego w niedzielę skoczkowie aż dwa razy stawali do walki o punkty w cyklu PK.

W pierwszym konkursie, który rozpoczął się o 12:00 najlepszą dyspozycją popisał się Tilen Bartol. Dwukrotny drużynowy mistrz świata juniorów z 2017 w swoich próbach uzyskał 137,5 oraz 131 metrów. Na drugim miejscu z trzynastopunktową stratą do lidera uplasował się Norweg, Andreas Granerud Buskum. 22-letni zawodnik osiągnął w swoich podejściach 132 oraz 127,5 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęło dwóch skoczków: Norweg, Marius Lindvik (129,5 / 130 m) oraz Niemiec, Pius Paschke (125,5 / 130,5 m). Czołową piątkę uzupełnili kolejno: Shohei Toshimoto (118  / 130,5 m) i Sandro Hauswirth (128 / 132,5 m).

Najwyżej spośród Polaków uplasował się Klemens Murańka, który został sklasyfikowany na 18. miejscu (121 / 118, 5 m). W najlepszej trzydziestce "wylądował" również Przemysław Kantyka (28. miejsce; 125 / 107,5 m). Pozostali biało-czerwoni uzyskali następujące wyniki: Andrzej Stękała (42. miejsce; 111,5 m), Tomasz Pilch (48. miejsce; 109,5 m), Paweł Wąsek (51. miejsce; 107,5 m).