You are currently viewing Drugi konkurs PK w Klingenthal dla Baera, Wąsek trzynasty

Drugi konkurs PK w Klingenthal dla Baera, Wąsek trzynasty

Zwycięstwo w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Klingenhthal padło łupem reprezentanta Niemiec, Moritza Baera. Na drugiej lokacie upasował się Słoweniec, Zak Mogel. Najlepszy wynik w ekipie biało-czerwonych uzyskał Paweł Wąsek, który zakończył zamagania na trzynastej pozycji. 

 

Drugie tego dnia zmagania na Vogtlandarena (HS 140) zakończyły się po jednej serii. 21-letni Baer sięgnął po zwycięstwo w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego dzięki skokowi o długości 137,5 metra. Drugi w stawce Zak Mogel uzyskał 139,5 metra, jednak skakał w lepszych warunkach niż Niemiec i o zwycięstwie przesądziy punkty za wiatr. Na trzecim stopniu podium ponownie dzisiejszego dnia wylądował Norweg, Marius Lindvik, który oddał próbę o długości 131 metrów. Na czwartej lokacie sklasyfikowano reprezentanta Niemiec, Kiliana Maerkla (133 m), zaś czołową piątkę zamknął Czech, Filip Sakala (127,5 m).

Najlepszy wynik w drużynie Polski uzyskał Paweł Wąsek, który zakończył jednoseryjne zmagania na 13. lokacie (126 m). Pozostali biało-czerwoni zostali zajęli następujące pozycje: Przemysław Kantyka (33. miejsce / 120 m), Andrzej Stękała (44. miejsce / 100 m), Klemens Murańka (50. miejsce / 99,5 m), Tomasz Pilch (54. miejsce / 100,5 m).

Pełne wyniki >>>

 

Magdalena Janeczko

żródło: informacja własna

Dodaj komentarz