You are currently viewing Aigner zwycięża w PK w Sapporo
Clemens Aigner (fot. Magdalena Janeczko)

Aigner zwycięża w PK w Sapporo

Clemens Aigner nie miał sobie równych w sobotnim konkursie PK w Sapporo, zarówno w serii próbnej jak i obu seriach konkursowych. Podium uzupełnili kolejno: Tomas Vancura i Martin Hamann. W zmaganiach nie brali udział Polacy.

 

Seria próbna

Aigner zaznaczył swoją wyższość nad rywalami już w serii próbnej. Austriak oddał skok o długości 128,5 metra, dzięki czemu uplasował się na czele stawki. Drugi wynik serii próbnej należał do reprezentanta Japonii, Yumu Harady (129 m). Trzecią najlepszą próbę oddał doświadczony Niemiec, Pius Paschke (123,5 m). Czołową piątkę uzupełnili: Martin Hamann (118 m) i Keiichi Sato (123,5 m).

Pełne wyniki serii próbnej >>>

 

Konkurs

We właściwych zmaganiach ponownie oglądaliśmy popis możliwości Clemensa Aignera. Tyrolczyk uzyskał 126,5 oraz 133 metry. Na drugiej lokacie uplasował się zawodnik zza naszej południowej granicy, Tomas Vancura. Czech osiągnął w swoich próbach 131 i 135,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec, Martin Hamann, który lądował na 132. i 127. metrze. Tuż za podium uplasował się Japończyk, Taku Takeuchi (133,5 / 134 m).  Najlepszą piątkę zamknął reprezentant Słowenii, Andraz Pograjc (138,5 / 127 m).

Pełne wyniki konkursu  >>>

 

Magdalena Janeczko

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz