You are currently viewing Cene Prevc wygrywa w FIS Cup w Planicy

Cene Prevc wygrywa w FIS Cup w Planicy

Cene Prevc zwyciężył w sobotnich zmaganiach z cyklu FIS Cup w rodzimej Planicy. Polacy zakończyli konkurs po pierwszej serii.

 

I seria konkursowa

W konkursie FIS Cup rozgrywanym w Planicy na obiekcie HS-102 w szranki stanęło aż 90 zawodników z całego świata. Po pierwszej serii na czele stawki plasował się Stefan Huber. Austriak zapewnił sobie prowadzenie dzięki skokowi o długości 98 metrów. Tuż za nim sklasyfikowany został reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, Fabian Seidl. Niemiec w pierwszej serii wylądował na 97. metrze. Wirtualne podium uzupełnił Słoweniec, Matevz Samec. 21-latek uzyskał w swojej próbie 97,5 metra. Na czwartej pozycji na półmetku zmagań znalazł się młodszy brat Petera Prevca, Cene (98 m), zaś na piątej – Dominik Maylaender (96,5 m).

W konkursie wzięło udział 5 biało-czerownych, którzy uzyskali nastepujące wyniki: Damian Skupień (33. miejsce; 91,5 m), Wiktor Pękala (50. miejsce / 88,5 m), Jarosław Krzak (59. miejsce; 87,5 m), Kacper Stosel (70. miejsce; 83,5 m), Krzysztof Kieta (83. miejsce; 81,5 m). Żaden z Polaków nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Pełne wyniki I serii >>

 

II seria konkursowa

Druga seria należała do Cene Prevca, który dzięki skokowi o długości 99,5 metra awansował o 3 oczka i ostatecznie zwyciężył w zmaganiach na rodzimej Planicy. Na drugiej lokacie rywalizcję zakończył Austriak, Stefan Huber (98 m / 97,5 m). Na najniższy stopień podium „wskoczył” reprezentant gospodarzy, Jaka Hvala (96,5 m / 96 m). Czwarte miejsce przypadło w udziale Fabianowi Seidlowi (97 m / 95 m). Czołową piątkę zamknął doświadczony Austriak, Manuel Poppinger (96,5 m / 96 m).

 

Pełne wyniki konkursu >>>

 

Wyniki oficjalnego treningu >>>

Wyniki serii próbnej >>>

Magdalena Janeczko

żródło: informacja własna

Dodaj komentarz