You are currently viewing David Siegel poważnie kontuzjowany, koniec sezonu dla Niemca!
David Siegel (fot. Julia Piątkowska)

David Siegel poważnie kontuzjowany, koniec sezonu dla Niemca!

Weekend w Zakopanem nie był najbardziej udany dla polskich skoczków. Największym pechowcem rywalizacji na Wielkiej Krokwi był jednak David Siegel. Reprezentant Niemiec upadł podczas lądowania skoku na odległość 142,5 metra. Wypadek przypłacił zerwaniem więzadeł w kolanie, co oznacza definitywny koniec sezonu dla mistrza świata juniorów z 2016 roku.

 

22-letni niemiecki skoczek w ostatnich tygodniach spisywał się coraz lepiej w zawodach Pucharu Świata, w Predazzo, gdzie był piąty, wywalczył najwyższe miejsce w dotychczasowej przygodzie z nartami. Podczas gdy kariera mistrza świata juniorów z 2016 roku zdawała się rozpędzać, nadszedł dla niego, jak się później okazało feralny, konkurs drużynowy w Zakopanem. W trakcie drugiej konkursowej próby, Siegel, którego styl charakteryzuje się wysoką parabolą lotu, poszybował aż 142,5 metra. Spadając z wysoka nie zdołał poprawnie wylądować i przy prędkości ponad 100 kilometrów na godzinę zaliczył groźnie wyglądający upadek. Podczas tego zdarzenia ucierpiało prawe kolano Niemca. Służby medyczne zareagowały bardzo szybko, już po chwili przetransportowały zawodnika do karetki, a ta zawiozła go do pobliskiego szpitala.

Już pierwsze meldunki nie były zbyt optymistyczne. Jak powiedział nam wówczas obecny w Zakopanem Florian Schwarz z biura prasowego Niemieckiego Związku Narciarskiego, istniało podejrzenie uszkodzenia więzadeł w kolanie skoczka. Wstępne badania przeprowadzone jeszcze w Polsce nie potwierdziły tego. Lekarze musieli jednak poczekać na zejście opuchlizny w kolanie, a dopiero później zająć się rezonansem magnetycznym. Ten przeprowadzony został już w Niemczech. Jak poinformował lekarz tamtejszej kadry skoczków, Mark Dorfmueller, David Siegel doznał zerwania więzadeł krzyżowych przednich w kolanie. Taka kontuzja wykluczy utalentowanego skoczka z Baiersbronn ze startów w tym sezonie. Na skocznię powróci zapewne dopiero za około pół roku. Tym samym będącego w coraz lepszej formie podopiecznego trenera Schustera ominą zbliżające się Mistrzostwa Świata w austriackim Seefeld.

Jeszcze w tym tygodniu Siegela czeka operacja kontuzjowanego kolana, a później kilkumiesięczna rehabilitacja. Dramatyczne wydarzenia na Wielkiej Krokwi z jego udziałem nie przeszkodziły reprezentacji Niemiec w sięgnięciu po zwycięstwo o 0,1 punktu przed Austriakami. Jak jednak informują media naszych zachodnich sąsiadów, trener Werner Schuster mocno skrytykował decyzje jury w Zakopanem związane z ustawieniem tak wysokiego rozbiegu. Dostać miało się ponoć także dyrektorowi Pucharu Świata, Walterowi Hoferowi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

First victory! 😍😍 thanks @markuseisenbichler @karl.geiger @stephan.leyhe and the rest of #teamd #winterfans #bpolsport @lottobw

Post udostępniony przez David Siegel (@david_siegel_skispringen)

 

źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz