You are currently viewing PK Planica: Zniszczoł liderem konkursu, trzech Polaków w finale!
Aleksander Zniszczoł (fot. Agata Bodak)

PK Planica: Zniszczoł liderem konkursu, trzech Polaków w finale!

Aleksander Zniszczoł potwierdza bardzo dobrą dyspozycję, którą prezentuje już od dłuższego czasu w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Reprezentant polskiej kadry B jest liderem na półmetku zmagań konkursowych w słoweńskiej Planicy. Na Bloudkovej Velikance (HS-138) poszybował w niesprzyjających warunkach 133,5 metra i nieznacznie wyprzedza Niemca Martina Hamanna (138,5 m) i Norwega Andreasa Graneruda Buskuma (135,0 m). Do serii finałowej awansowało trzech Polaków.

 

Aleksander Zniszczoł oddał swój skok z 9. belki najazdowej przy wietrze 0,16 m/s w plecy. Odległość 133,5 metra uzyskana w dobrym stylu wystarczyła, aby w pierwszej serii objąć prowadzenie. Drugie miejsce zajmuje Niemiec Martin Hamann, który z tego samego najazdu, jednak przy znacznie lepszych warunkach wietrznych (0,24 m/s pod narty) uzyskał 138,5 metra. Na trzeciej pozycji plasuje się Norweg Andreas Granerud Buskum, który w minimalnie niesprzyjających warunkach (0,07 m/s) z 9. belki skoczył 135 metrów. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów i zawodnik z "Kraju Wikingów", tracą do liderującego Polaka odpowiednio 0,3 i 0,4 punktu. Dodajmy, że czołową szóstkę uzupełniają: Austriak Stefan Huber (133,5 m / 10. belka), wczorajszy triumfator, Słoweniec Bor Pavlovcic, który przy mocnym wietrze pod narty (1,25 m/s) poszybował aż 145 metrów, a także kolejny z Niemców, Pius Paschke (133,0 m).

Progres w swojej formie po raz kolejny udowodnił Andrzej Stękała, który po sportowych perypetiach zdaje się powracać na właściwą drogę. 23-letni zawodnik skacząc 122 metry w bardzo niekorzystnych warunkach wietrznych (1,02 m/s w plecy) zapewnił sobie awans do finału z 20. lokaty. W finale zaprezentuje się ponadto Przemysław Kantyka (124,5 m / 25. miejsce). Niestety z niedzielną rywalizacją w słoweńskiej Planicy pożegnali się już: 35. Klemens Murańka (118,5 m) oraz 52. Bartosz Czyż (108,0 m).

Pełne wyniki pierwszej serii >>>

Trwa seria finałowa.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz