You are currently viewing PŚ Pań Rasnov: Lundby wygrywa i goni Althaus w klasyfikacji generalnej!
Maren Lundby, fot. Julia Piątkowska

PŚ Pań Rasnov: Lundby wygrywa i goni Althaus w klasyfikacji generalnej!

Po raz trzeci tej zimy po zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata kobiet sięgnęła reprezentantka Norwegii, Maren Lundby. Tym razem 24-letnia zawodniczka wygrała w rumuńskim Rasnovie i był to jej drugi triumf z kolei. Lundby zbliżyła się jednocześnie w klasyfikacji generalnej do liderki, Niemki Kathariny Althaus, która w sobotniej rywalizacji była druga. Konkursowe podium uzupełniła Japonka Sara Takanashi.

 

Katharina.Althaus lot fot.FrederikClasen 300x199 - PŚ Pań Rasnov: Lundby wygrywa i goni Althaus w klasyfikacji generalnej!
Katharina Althaus (fot. Frederik Clasen)

Zeszłoroczna zdobywczyni Kryształowej Kuli zdaje się rozkręcać z konkursu na konkurs. Maren Lundby była najlepsza w obu seriach konkursowych na normalnej skoczni HS-97 (K-90) w Rasnovie szybując 94 i 95 metrów. Znakomite drugie miejsce zajmowała Austriaczka Chiara Hoelzl (92,0 m), a czołową trójkę uzupełniała Niemka Katharina Althaus (91,5 m). W finałowej rundzie na podium zostały tylko dwie z wymienionych zawodniczek. Do gry weszła za to 55-krotna triumfatorka konkursów PŚ, Sara Takanashi (92,0 / 94,0 m). Japonka przypuściła udany atak z czwartego miejsca i wywalczyła 92. podium w karierze. O jedno miejsce do góry przesunęła się liderka PŚ, Althaus, która uzyskała 93 metry i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Złudzeń rywalkom nie pozostawiła wspomniana Lundby, która ma już niewielką stratę punktową w „generalce” do liderującej Niemki.

Sara.Takanashi.LGP .Frenstat.2017 fot.Bartosz.Leja  300x199 - PŚ Pań Rasnov: Lundby wygrywa i goni Althaus w klasyfikacji generalnej!
Sara Takanashi (fot. Bartosz Leja)

Czołową szóstkę w sobotnim konkursie rozgrywanym na kompleksie Trambulină Valea Cărbunării uzupełniły: kolejna z podopiecznych trenera Andreasa Bauera, Juliane Seyfarth (90,5 / 92,0 m), słoweńska juniorka Nika Kriznar (89,5 / 90,5 m) oraz Norweżka Anna Odine Stroem (91,0 / 89,5 m). Dopiero na siódmej pozycji rywalizację ukończyła wiceliderka na półmetku zmagań, Chiara Hoelzl (87 metrów w finale). Warto zanotować dopiero 14. miejsce doświadczonej Austriaczki Danieli Iraschko-Stolz, która w tym sezonie dwukrotnie wskakiwała na najwyższy stopień podium. Jedyna reprezentantka gospodarzy na starcie, Daniela Haralambie, zajęła 25. lokatę. W konkursie wzięło udział łącznie 41 zawodniczek z 13 krajów.

Pełne wyniki konkursu >>>

Rasnov Trambulina.Valea .Carbunarii fot.Renata.Nadarkiewicz 300x200 - PŚ Pań Rasnov: Lundby wygrywa i goni Althaus w klasyfikacji generalnej!
Rasnov – 'Trambulină Valea Cărbunării’ (fot. Renata Nadarkiewicz)

Polki w Rumunii nie startują. W tym samym czasie reprezentantki naszego kraju przebywają w Lahti na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Po sobotnim konkursie w Rasnovie, liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet w sezonie 2018/2019 pozostała Katharina Althaus (702 pkt), jednak zaledwie 14 punktów za nią znajduje się Maren Lundby (688 pkt). Czołową trójkę uzupełnia Daniela Iraschko-Stolz (477 pkt), która ma z kolei niewielką przewagę nad Sarą Takanashi (460 pkt) i Juliane Seyfarth (451 pkt). Na czele żeńskiego Pucharu Narodów niezmiennie znajdują się Niemki (2309 pkt), przed Austriaczkami (1468 pkt) i Norweżkami (1393 pkt).

Pełna klasyfikacja PŚ Pań 2018/2019 >>>
Pełna klasyfikacja PN Pań 2018/2019 >>>

Kolejny konkurs narciarskiej elity kobiet już w niedzielę w rumuńskim Rasnovie. 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz